Wpis z mikrobloga

#ender3 #drukarki3d
Witam
mam drukarkę 3D, ender 3 + czujnik BL Touch (płyta główna standardowa) z firmware dla bl touch (na drukarce widzę marlin 1.1.6), myślałem nad aktualizacją do jakiejś (współczesnej) nowszej wersji ale po wejściu na stronę producenta, znalazłem kilka różnych wersji firmware i nie wiem który wybrać, by pasował pod moją drukarkę (coś kojarzę że trzeba uważać na FW dla nowych płyt głównych 4.2.7) może ktoś ma doświadczenie i doradzi z góry dzięki

ps. warto inwestować w taką nową płytę, po za cichszą pracą coś daje ?
  • 8
dla mnie cichsza praca to był główny powód kupna nowej płyty


@tomszczyk: u mnie akurat to nie ma znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) drukarka nie przeszkadza

ps. pomyłka obecnie mam marlin 1.1.2
@mike100: Nowy firmware - jeżeli nie wiesz, po co go potrzebujesz = nie potrzebujesz go :)

A jak chcesz się bawić, ale nigdy nie miałeś styczności - TH3D pomoże - mają gotowe paczki pod różne konfiguracje.
Nowy firmware - jeżeli nie wiesz, po co go potrzebujesz = nie potrzebujesz go :)


@ari2k5: ( ͡° ͜ʖ ͡°) może i tak ale to chyba tylko przez to że nie znalazłem opisu zmian, przydało by mi się dokładniejsze ustawienie dla BL Touch np. wysokość nad płytą
@mike100: No ale "wysokość nad płytą" - tzw Z-offset powinieneś móc ustawić w swoim obecnym FW. Jeśli nie, to znaczy, że jego "twórca" go nie włączył - tak jak napisałem wcześniej - jak nie bawiłeś się i nie chcesz nad tym spędzić 2-3 dni, TH3D zapewne ma odpowiedź na Twój problem - ew. za odpowiednią kwotę Cebulionów ktoś może Ci FW pod drukarkę zrobić (tak naprawdę wszystko sprowadza się do zmiany
No ale "wysokość nad płytą" - tzw Z-offset powinieneś móc ustawić w swoim obecnym FW


@ari2k5: mogę ale dokładność to 0,1 i np. -1.800 fajnie by było ustawić -1.85 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ari2k5: a mam pytanie bo jak czytam masz doświadczenie, nie mogę wyeliminować stukania ekstrudera, który oczywiście jest prawidłowo skonfigurowany/skalibrowany, rurka dobrze dopasowana.
Stukanie nie występuje na pierwszych warstwach ale na wyższych i tylko w czasie wypełniania obiektu tzn. obramowanie, jakieś szczegóły "idą" poprawnie ale gdy drukarka zaczyna wypełniać ekstruder stuka, podwyższyłem temp. ekstrudera ale nic to nie daje.
Przykład wydruku pierwsze warstwy są "gładkie" ale ostatnie już wyglądają średnio.
Używam cury
mike100 - @ari2k5: a mam pytanie bo jak czytam masz doświadczenie, nie mogę wyelimino...

źródło: comment_1664610150GF0DuTN8VKEa0oBAWqL1ch.jpg

Pobierz
@mike100: Po pierwsze propsy za C64 - moja też na wierzchu leży :D

Co do przeskakiwania - wymień rurkę - nie docinaj, nie kombinuj - wymień na inną, najlepiej Capricorn - u mnie problemy odeszły jak ręką odjął w Enderze 3.