Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie to, czy można sobie założyć PayPal firmowy, żeby mieć przyciski płatności, nie mając w rzeczywistości firmy.
Przecież oni tego nie sprawdzają, no bo jak? Robisz konto firmowe i możesz sobie wymyślić nazwę firmy do wpisania w formularz i tyle.
Ktoś praktykował?
#paypal #kiciochpyta #platnosci
  • 8
Poprzez proces KYB.


@romusmily2: Czemu więc można założyć takie konto i z niego korzystać? W necie pełno można się naczytać o tym, że na PayPal zakładane są nawet nie tyle realne konta rozszerzone o fikcyjne firmy co całe fikcyjne konta na fikcyjne osoby i fikcyjne firmy, które przyjmują płatności.
@a320neo: Można też założyć konto prywatne na fake dane i z niego korzystać w ograniczonym stopniu.
Dobra załóżmy, że otworzyłeś takie konto, utworzyłeś przycisk, zberałeś jakieś tam środki (donate, sprzedaż - nie jest to istotne). Masz środki na koncie i teraz pewnie chciałbyś je wyprowadzić. Pewnie na konto bankowe. Teraz trzeba je dodać i zweryfikować. Nazwa Twojego konta bankowego musi się zgadzać z Twoją nazwą konta PayPal. Inaczej nie potwierdzisz i
@romusmily2: No to jaki problem mieć konto na własne dane Jan Kowalski itd i podpięte pod własne konto bankowe.
Jedynie rozszerzyć je do firmowego podając nazwę firmy wyjętą z dupy.
@a320neo: sorki teraz sobie przypomniałem. Generalnie PayPal posiada kilka instrumentów dla nowych oraz niezweryfikowanych "sprzedawców". W przypadku nowych kont może nałożyć ograniczenia na każdą transakcję na 21 dni (o ile mnie pamięć nie myli). Innymi słowami dopiero po 21 dniach środki księgują się na koncie. Dodatkowo PayPal może blokować pewien % salda na rzecz ewentualnych roszczeń ze strony klienta. PayPal nie pozwoli po prostu wyprowadzić Ci tych środków bez weryfikacji. Zawodowo