Wpis z mikrobloga

@Heero21 wczoraj 2 z 4 paczek zostały wydane do doręczenia (i tak już kilka dni po terminie), niestety kurier się nie zjawił i paczki wróciły do sortowni xD dziś mu wydali tylko jedną ale za pewne też nie przyjdzie
  • Odpowiedz
@ditoski: najchętniej to sam bym pojechał do tej sortowni i odebrał paczkę (z Bieżanowa mam kwadrans), ale na infolinii mówili, że nie ma takiej możliwości. Na sortownię nawet nie próbuję dzwonić, szkoda czasu i energii po lekturze komentarzy w Google.
  • Odpowiedz
@Heero21: U mnie wszystko w terminie. W ostatnim czasie dwie paczki za pomocą poczty polskiej (Kurier48) i wszystko w terminie. Jedna nawet przed przewidywanym terminem dostarczenia.
  • Odpowiedz
Ja we wtorek miałem dostać paczkę z amazon.de. We wtorek rano dotarła do WER Niepołomice - i nic się więcej nie stało. w środę też. W czwartek nieudane doręczenie. Dzisiaj też nieudane doręczenie. W ciągu dnia dzwoniłem na infolinię za numerem do kuriera - dowiedziałem się, że "nie ma w bazie, może nowy kurier, proszę czekać, paczki są rozwożone do 20". Śmierdzi ściemą, jakieś grube problemy ma ten WER.
  • Odpowiedz
mierdzi ściemą, jakieś grube problemy ma ten WER.


@maju36: Kraków zawsze miał problemy z załogą. Pamiętam co tam się działo kilka lat temu w grudniu, oni dosłownie mieli korytarze z paczek poustawiane. Kilkanaście osób na zmianie, gdzie na naszym WER taką samą robotę robiła grubo ponad setka ludzi... ( _)
  • Odpowiedz
@piker: No ale mogła teraz iść jakaś większa fala paczek? Bo do grudnia jeszcze daleko, a w Niepołomicach mają zator na przynajmniej 2 tygodnie.
Pojawiają się nowe wpisy w trackingu: rano przygotowanie i wydanie kurierowi, wieczorem nieudane doręczenie. Po co? Żeby nie było z zewnątrz widać, jak bardzo są zaczopowani?
  • Odpowiedz
@tensometr: bez zmian, nadal nie było choć jednej próby doręczenia. W piątek idę na policję złożyć zawiadomienie o przywłaszczeniu, skoro po dobroci się nie da z nimi rozmawiać.
  • Odpowiedz
Ja dzisiaj dostałem moją paczkę - rozwoził kurier, który był pierwszy raz w mojej okolicy. Tak więc chyba WER ściąga posiłki z zewnątrz. 5. dzień z rzędu dostałem przed poludniem info, że będzie dostawa paczki - tym razem jednak był numer telefonu do kuriera.
  • Odpowiedz
@maju36: sprzedający na Allegro napisał mi, że on również nie dostał żadnej sensownej odpowiedzi od poczty polskiej, więc wysłał paczkę jeszcze raz... pocztą polską (°°

Od razu po powiadomieniu zadzwoniłem z pytaniem, czy nie mogą wysłać paczki innym kurierem, ale skoro przyszło powiadomienie to znaczy, że paczka wyszła.

Czeka mnie więc kolejna przeprawa.
  • Odpowiedz
@ditoski: ja już straciłem cierpliwość, zgłosiłem się do programu ochrony kupujących na Allegro. Zarówno ja, jak i sprzedający dostaliśmy zwrot środków, a sprawę z PP będzie już wyjaśniało Allegro. Jeśli paczka wróci, to sprzedający będzie musiał oddać kasę, ale za to dostanie produkt.

Szkoda jedynie, że w żaden sposób nie można poznać takiego rozwiązania przed złożeniem wniosku...
  • Odpowiedz
@Heero21: Odświeżę temat. Paczka nie przyszła? Pytam bo sobie coś zamówiłem i przez nieuwagę paczka poszła przez PP i zacząłem się martwić XD
  • Odpowiedz
@kone: i słusznie się martwisz, nadal pojawiają się komentarze o opóźnieniach...

Pierwsza paczka wróciła do nadawcy dzień przed upływem 30. dni od daty nadania, więc odpadła opcja reklamacji z tytułu zagubienia przesyłki, a druga została wydana do doręczenia po 17. dniach od nadania. Próbowałem się dodzwonić do kuriera, ale oczywiście nie odbierał, więc napisałem mu sms-a, że paczki nie przyjmuję, nie pojawił się, a paczka wróciła do nadawcy.

Kupiłem przedmiot u
  • Odpowiedz