Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mutencath: Miałem kiedyś styczność z jedną instytucją, gdzie przełącznikom przypisali adresy IP tak, jak im przydzieliło z APIPY xD
  • Odpowiedz
@mozzq: Po lanie niech sobie będzie, ale jestem dość mocno przekonany, że ten ruch i tak nie wyjdzie daleko dalej poza siec OPa. Chyba, że robi jakiegoś diabelskiego NATa po drodze, wtedy mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że robi to źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy to była instytucja państwowa? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@rosso_corsa: O ile nie routujesz na tym sprzęcie apipy 169.254.0.0/16, a wan to po prostu Twój drugi LAN, to na żadnym porcie się nie będzie komunikować.

Co do tego czym jest apipa - odsyłam do google, bez przesady ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mutencath: to była państwówka, ale nic strategicznego ;) przełączniki miały komunikować się z RADIUSEM, więc potrzebowałem sensownego adresu :D
  • Odpowiedz
ie wiem o to jest apipa ¯_(ツ)_/¯


@rosso_corsa: apipa to mechanizm przydzielający adresy IP w sytuacji, gdy DHCP nie zadziała z jakichś powodów. Zwykle powodem jest brak dostępu do serwera DHCP i zwykle jest to dowód na to, że komputer nie ma łączności z siecią. Twoje adresy IP z obrazka, to właśnie takie adresy apipa i choć da się w ten sposób pracować, to nie jest to dobry pomysł, zacząłbym raczej
  • Odpowiedz
@Jarek_P: a widzisz, zle wybralem bo pojawila sie dluga lista urzadzen po adresie ipv4 i ipv6 widocznie kiedys taki blad sie pojawil ale teraz jjest normalnaa adresacja 192 juz poprawilem (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz