Wpis z mikrobloga

#pytanie #film #horror

Przestałem oglądać horrory tak z 10 może 13 lat temu. Lubię i mam pare ulubionych ale jakoś te które mi przemykaly przez oststnie lata wyglądały na słabe, nudne, nie straszne, przewidywalne, i bazujące na straszeniu przez podkręcenie dźwięku (jumpscare)

Jakie wg. was „najstraszniejsze”, najlepsze, filmy wyszły od 2005 które muszę zobaczyć? Co byście polecili? Takie coś naprawę na głowę. Powiedzmy TOP 4

Czekam na propozycje

Ps. Podawajcie oryginalne tytuły po Angielsku jak możecie plis. :) dziękować
Pobierz NaxZST - #pytanie #film #horror 

Przestałem oglądać horrory tak z 10 może 13 lat tem...
źródło: comment_1664484431mewXXBQ9KUdEWuRr6uTXs2.jpg
  • 18
@Momento83: Ogólnie widziałem większość filmów jakie wyszły i uważałem ze mogę obejrzeć.

Oprócz Horrow. Te przestałem oglądać prawie całkowicie. Nie wiem nic filmie Sierociniec ani temu podobne
@NaxZST ja za horrorami nie przepadam ale np. Let Me In z 2010 roku mi podszedł. No ale ja to jestem fanem Chloe Moretz. Tak samo Carrie ale tu nie dość, że Chloe to jeszcze uwielbiam Stephena Kinga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NaxZST: Witch, Hereditary, Sinister imo najlepsze. Warto tez zobaczyc Midsommar (ale to raczej nie jest straszak, poczytaj), mozesz zerknac na Conjuring i filmy z tego uniwersum, pierwsza czesc najlepsza, reszta troche generyczna, ale tez sie jako tako trzymaja
@NaxZST: Moim zdaniem po obejrzeniu tego z mojej listy, to wiekszosc nie zrobi juz duzego wrazenia, bo robi sie juz powtarzalnie i nudno, chociaz moze pare filmow sie wyrozni. Mozesz wygooglowac jakas top liste i leciec wg niej jesli masz ochote tbh. Conjuring troche narzucilo pewien schemat na horrory imo i ciezko o cos nowego, swiezego itp. Mozna poleciec np w azjatyckie kino, ale tutaj ekspertem nie jestem. Pamietam ze ogladalem
@NaxZST: Z nowych horrorów polecam The Night House z 2020 - w Polsce przeszedł bez echa, a o dziwo naprawdę trzyma w napięciu, jest mocno psychodeliczny. Ale od razu zaznaczam, że film robi super wrażenie jak masz kino domowe, bo tak na monitorze i ze słabym nagłośnieniem to nie ma co - strona audiowizualna gra w tym filmie pierwsze skrzypce. The Conjuring i reszta filmów z tej serii są ok, ale
@MadHatter676: Przed 2005 to inny stan umysłu. Nie wiem czy dam radę. Chociaż bym nie wykluczył. Z azjatyckimi hmmm w sumie.. mógł bym spróbować :)

Kino mam super Atmos dziewiek i tak dalej
@NaxZST:
Lament/ Gok-seong /The Wailing (Korea 2016)
Zombie express /Train to Busan (2016) wiem, już widzę tą reakcję "łeee kolejny film o zombie, a weź #!$%@?" myślałem tak samo, ale miło się zaskoczyłem