Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mireczki poradźcie ktorą wersje #terraria kupić: #gog czy #steam ? Do tej pory grałam na xklocku, ale chcę jak człowiek pobudować, a padem to mordęga.

Z tego co się orientuję to tak to wyglada:

Gog zalety:
-wersja bez DRM
-nie trzeba być online, logować się itp.

Gog wady:
-gorzej instalować mody
-podobno jakieś fikołki trzeba robić żeby grać w multi?
-czasami update'y są później niż na steamie?

Steam zalety:
-steam workshop
-tmodloader
-łatwe w użyciu multi

Steam wady:
-no wiadomo, to steam, czyli logowanie, DRM i inne kwiatki

Jakby nie było różnicy to bym brała goga, ale pewnie mi się kiedyś zachce modów i będę żałowała. A Wy co radzicie, na czym gracie?

  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rozkoszny_bamboszek: no właśnie czytam, że wiele modów jest dostępnych tylko przez steam workshop i że jak się ma wersję gog to i tak trzeba steama żeby instalować mody xD nie wiem czy to prawda takie info znalazłam na forum terrarii
@nika_blue: ja mam od początku na steamie i nie narzekam. Logowanie to tylko formalność, tak jak na originie i innych platformach. Choć to zależy na czym ci bardziej zależy. Ja mam goga tylko dlatego bo kupiłem Heroes 3. Zwykle wolę mieć większość gier w jednym miejscu jakbym nie mógł się zdecydować co włączyć. xD
@nika_blue: Wiesz, co ci po braku DRM na GOGu jak przecież i tak zainstalujesz przez launcher i nie będziesz trzymał instalatora na dysku? Poza tym to tylko Steamowe DRM, najłagodniejsze DRM jakie może istnieć. Nie srajcie się już o to tak bardzo. Jak wszystko #!$%@? to i tak będziecie te gry piracić żeby w nie grać. xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sha128: spoko nie unoś się, właśnie wjechała promka 50% na steamie i już kupiłam xD

Po prostu mnie denerwuje steam, ciągle zapomina mojego hasła mimo że mu klikam "zapamiętaj" do tego w niektórych grach mi się achivmenty zwieszają.

A co do DRM to wiele z nich spowalnia grę, plus steam na w warunkach, że się mogą zamknąć kiedy chcą lub pokasować ci gry z biblioteki i się na to musisz zgodzić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supra107: jak gog #!$%@? do gry z goga ściągnięte będą działać, jak steam #!$%@? to zostaje gra w kulki xD Wczoraj Stadia #!$%@?ęła, ciekawe co na to ci co tam gry kupowali.

Ale na steamie promka więc aromat cebuli rozwiał moje wątpliwości i gra już ściągnięta :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antynormik: dzięki, no właśnie za bardzo się nie orientuję w tym modowaniu jeszcze, ale tak właśnie wygląda, że na steamie to jest lepiej ogarnięte.

Ale dobrze, że się zastanawiałam bo akurat przed chwilką obniżyli o połowę :P