Wpis z mikrobloga

@majkitb: Błąd logiczny, bo cenę złota liczy się w parze złoto- usd, a nie złoto - PLN. Równie dobrze możesz wysnuć wniosek, że USD ratuje przed inflacją, bo się umocnił względem PLN, co byłoby oczywistą głupotą.
@macan: Ja to wszystko wiem... ale chcesz mi powiedzieć ze tylko mam złudzenie że wartość nabywcza (polskiego złotego) świetnie się przechowuje w złocie?

Efekt te nie jest tylko ze złota wiem, ale jednak ostatecznie siła nabywcza dobrze się przechowuje

Nie widzę tutaj błędu logicznego...
@majkitb: No nie. W 2008 roku złoto było niżej w USD, niż obecnie, a jednak od 2008 sporo oszczędności Amerykanów inflacja zeżarła.

Nie można mówić, że względem kraju, który jest w bardzo specyficznej sytuacji (jest krajem przyfrontowym z własną walutą) z pieniądzem tracącym na wartości do KAŻDEJ większej waluty akurat złoto jest dobrą inwestycją.

Stawiam dolary przeciw orzechom, że jeśli wojna się zakończy, zima się zakończy i nikt nie zrzuci nam
@macan: a czy ja gdzieś napisałeś żeby kupować teraz?? kolo piszesz rzeczy oczywiste ale wykres pokazuje jasno złoto dobrze chroni przed inflacją nawet na przestrzeni ostatnich 30 lat ale w PLN

Strasznie starasz się uogólnić... ja nie mówię złoto najlepiej chroni przed inflacją ale w wypadku Polski działa świetnie czy tego chcesz czy nie.

A co będzie w przyszłości to zobaczymy żaden to argument
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@majkitb: idąc Twoim tokiem rozumowania Bitcoin też zajebiście chroni przed inflacją.

W kraju z własną walutą z galopującą inflacją i nadchodzącym kryzysem wszystko co nie jest związane z jego rządem chroni przed inflacją.

Srebro, złoto, dolary, nawet zaparkowany na Twoim podjeździe samochód osobowy wyprodukowany 15 lat temu
@macan: ale rozumiesz że ja mówię o długim okresie ? źle się zrozumieliśmy chyba bo uczepiłeś się słowa "inflacja" ale siłę nabywczą to dobrze chroni czy też nie??

Bitcoin nie chroni zajebiście przed inflacją... nawet "moją logiką" nie wiem jak do tego doszedłeś

Ps. nie rozważajmy nieskończenie krótkich okresów czasu bo możemy tak #!$%@?ć nie nieskończoność.