Wpis z mikrobloga

Rosjanie sami przyznają sie do uszkodzenia tych gazociągów, a robią to reagując w sposób stonowany na uderzenie w ich interesy. Nie ma histerii, darcia szat, domagania się zemsty.
Zwolennicy dzbana Sikorskiego promują szkodliwą i absurdalną teorie, że to musieliby Amerykanie. To by oznaczało, że Biden zwariował i zastępuje ostrożną politykę konsultowania i dogadywania się z europejskimi partnerami, by utrzymać spoistość koalicji antyrosyjskiej, skrajnymi środkami, które mogą nas wewnętrznie rozbić.

#rosja #wojna #energetyka #ukraina
  • 13
@IdillaMZ: Gdyby darli szaty i histeryzowali pokazaliby, że nie byli na to gotowi i zostali przechytrzeni. Okazaliby słabość, czego nie lubią robić. Nawet jeśli byli to więc Amerykanie Rosjanie będą działać dwuznacznie po to by pokazać, że to nie jest coś na co nie mieli wpływu. Cholera wie kto to zrobił
@IdillaMZ:
Czy po zatopieniu krążownika Moskwa oficjalnie panikowali? Nie. Mieli stonowane wypowiedzi o niedopałku papierosa itp. Nawet oficjalnie nie podali rodzinom załogi informacji o ofiarach.
Prędzej Putin abdykuje niż przyzna się, że mu rozwalili projekt nad którym pracował od 20 lat.
@IdillaMZ: to mi uzasadnij co zyskują Rosjanie ? I dlaczego nie zrobili tego bliżej swoich granic, a ryzykowali tak głębokie działania na obcym terenie?
Skoro to oni wysyłają gaz to równie dobrze mogą zakręcić kurki i po przesyle, po co niszczyć własną drogą i czasochłonną konstrukcję która jednocześnie jest smyczą na niemców? Dla mnie to absurd, wyprowadź mnie z błędu.
@Sephirionn: co innego się przeliczyć, a co innego samemu strzelać sobie w stopę, to bezsensu. Już trzeci raz zadaje podobne pytanie i nikt mnie jeszcze nie przekonał, argumenty proszę.
@Sephirionn: Nie, koleżanka nie przespała obecnego roku. Po prostu zadałam pytanie- jaki cel mieliby w tym rosjanie. Bądź co bądź, ale wywołanie wojny miało jakiś cel. Więc zastanawiam się jaki cel jest w uszkodzeniu gazociągów z państwem, które dalej chętnie by skupowało gaz.