Wpis z mikrobloga

Taką mamy z niebieskim obserwację. Od jakiegoś miesiąca mamy telewizję, tą taką darmową. Włączamy se fakty o 19 i często wtedy wyskakuje komunikat, że sygnał słaby itd. No spoko, ale przełączamy na TVP i wszystko działa cacy xD Z powrotem na TVN i znowu zakłócenia. Kurde, no dziwne, bo cały dzień jest ok, ale akurat dziwnym trafem jak są fakty to sygnał jest słaby. Ktoś też to zauważył? Czy nam się wkręca? #tvn #tvp #telewizja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cocieboli ja mam kablówkę i często mi się zawiesza na TVN. Po przełączeniu na inny program działa ok i jak wrócę na TVN to też jest ok, ale dopóki tego nie zrobię to cały czas jest zawieszony i tylko na TVN zdarzają się takie zwiechy.
  • Odpowiedz
@cocieboli: Jakiś czas temu byłem w swoich stronach i ten sam problem na cyfrowym polsacie(Wielkopolska), i co lepsze taki sam problem ma inna osoba mieszkająca kawałek dalej -> problem tylko z TVN i problemy są już od dobrych kilku miesięcy
  • Odpowiedz
@BigSW: ogólnie słyszałam o tym problemie też od kilku osób, a ostatnio właśnie sami tego doświadczyliśmy. Kiedyś, jak były te anteny takie antyczne, to faktycznie, TVN często śnieżył, ale to było w latach 90 lub na początku 00. Czy teraz jest możliwe, że jeden kanał odbiera git, a drugi nie? Jak to działa?
  • Odpowiedz
@cocieboli: Nie wypowiem się na ten temat ale ale mogę powtórzyć tylko to co słyszałem lata temu od montera. TVP ma mocniejsze nadajniki i łatwiej było sygnał złapać. Obstawiam ze albo zakłócają sygnał delikatnie albo obniżyli jakoś moc sygnałuze gdzieś gdzie odbiorniki tzn antena jest gdzieś dalej to jest gorszy odbior, i tu można się upatrywać celowości bo nie udało się koncesji TVN uwalić wiec można ograniczać moc żeby ludzie
  • Odpowiedz
@cocieboli: w domu rodzinnym wywalało brak sygnału za dnia wiec nie tylko podczas faktów o 19, u mnie działa cały czas normalnie. Oglądam fakty o 19 zazwyczaj wiec bym na to zwrócił uwagę. Tvn24 tez bez problemów żadnych a swego czasu tvn24 był u mnie odpalony calutki dzień przez kilka miesięcy z rzędu xd
  • Odpowiedz
@BigSW: No tylko zastanawia mnie to, że brak sygnału nigdy nie wywala na innych kanałach, tylko na tym. Jak pisałam wyżej, kiedyś dawno temu, jak były te anteny analogowe, to TVN zawsze śnieżył. Ale czy teraz na tej naziemnej telewizji cyfrowej nie powinno właśnie być tak, że jak jest sygnał, to jest na wszystkie kanały, a jak nie ma, to nie ma na wszystkie?
  • Odpowiedz
@cocieboli: Nie bo są różne MUXY. Sprawdź sobie na jakim jest TVN zwykły w twoim rejonie, a potem sprawdź inne kanały z tego muxa czy tez tam wywala brak sygnału. Zazwyczaj inne kanały z tego samego muxa tez mogą nie odbierać -> tego akurat nie sprawdzałem w domu rodzinnym bo jakoś bardzo mi na tym nie zależało żeby dociekać. Inna kwestia jest to czy można w obrębie jednego muxa ograniczać
  • Odpowiedz