Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
mirki potrzebuję z usa z konta bankowego przesłać na konto walutowe w usd w banku polskim dolary.
macie doświadczenie, jak zrobić to bezpiecznie, tanio i żeby nie było problemów np. że zablokują przelew, bo okaże się że potrzebują weryfikacji użytkowników lub źródła pochodzenia kasy...
#gielda #forex #waluty #dolar #banki
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ebenezer_Scrooge: żeby nie było, kasa jest legalna. czytałem wcześniej że np. revolut czy paypal potrafi zatrzymać z powodu - bo tak, wcześniej przelewałem western union, ale drogie opłaty, więc szukam alternatywy ¯\_(ツ)_/¯
@micomak: wire transfer z banku, 30 dolarów prowizja i gogo. Revolut tez spoko, w USA musisz podać numer social security i nie blokują tak środków jak w Polsce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yhbgrobdoivbvwamsv: @spinel: potrzebuję trochę więcej niż kilkadziesiąt, a nawet kilkaset dolarów, sprawdziłem na szybko i wszystkie do tej pory pokazują z przewalutowaniem na pln, a ja potrzebuję wdo Polski na konto walutowe w dolarach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@micomak a konto walutowe w mbanku albo Aion Banku? Pewnie swift będziesz musiał zapłacić od przelewu ale nie będą zamieniać tego na złotówki. Z funtami tak zawsze robiłem i działało
@brakslow: no ok, tylko nie rozumiem w jakim stopniu jestem klientem ryzyka. zabawy mam od kilku lat z tym, wcześniej nie było, przelewy wysyłam z prywatnego konta w zea, nie posiadam żadnych zobowiązań w polsce w societe general(francja) i barclays(uk), nie męczą mnie, nie miałem też problemu jak przelewałem z europejskich kont, dopiero jak zacząłem na skróty z zea to się obudzili. konto w polsce otwierałem, już ze swoim bliskowschodnim adresem
@masiakla: niektóre banki mają bardziej restrykcyjne podejście. Nawet polskie prawo może tego nie wymagać, a stosują wewnętrzne przepisy. Sam raz do roku szykowałem listę klientów, z krajów o podwyższonym ryzyku. Nie pamiętam czy ZEA było ma liście.