Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, potrzebuję pomocy:

Moja koleżanka, poszukuje rodziny biologicznej. Pomagam, ponieważ nie mówi po polsku.
Szukamy kontaktu do matki i rodzeństwa.
Fakty:
Koleżanka urodzona jako: Iza Świątek, styczeń 2000
Matka: Świątek (nazwisko po mężu), prawdopodobnie Iwona
Miejsce zamieszkania matki w 2000: Modliborzyce, woj lubelskie
Dom Dziecka: Dom Małego Dziecka w Stalowej Woli, ul. Podleśna

Iza została adoptowana przez rodzinę z zagranicy, gdy miała rok, nie mówi po polsku, nie ma możliwości przyjechać i szukać rodziny, więc formalny dostęp do dokumentów odpada. Pozostają powyższe informacje oraz garść informacji, które rodzice otrzymali przy adopcji i krótko po.

Iza ma duże rodzeństwo. Sama jest mniej więcej siódmym dzieckiem tej matki. Najstarsze dzieci (prawdopodobnie urodzne w latach osiemdziesiątych) były wychowywane przez babcię. Ta sama rodzina, która adoptowała Izę, adoptowała również jej starszą siostrę Iwonę. Iwona nigdy nie została odebrana przez matkę ze szpitala, Iza przez kilka miesięcy była wychowywana przez matkę. Jeden brat, niewiele starszy od Izy został adoptowany przez rodzinę z Tarnobrzegu. Iza ma młodsze rodzeństwo, co najmniej trójkę, ale nie wiemy ile Wiemy, że matka wyprowadziła się z Modliborzyc niedługo po tym, jak Iza została adoptowana. Młodsze rodzeństwo trafiało do innych domów dziecka.

Jeśli macie pomysł gdzie to można jeszcze wrzucić poza spotted Stalowa Wola i Modliborzyce, to chętnie posłucham.

#stalowawola #modliborzyce #adopcja
  • 2
@mojemacki: Mogła być ochrzczona, mogła nie być. Ona była dość szybko adoptowana, starsza, Iwona, była chrzczona w Domu Dziecka - rodzice adopcyjni dostali nawet zdjęcia. Rodzice adopcyjni nie są katolikami, więc nie dopytywali o status Izy. Problemem jest to, że oficjalnie ja jestem obcą osobą, a jak pisałam ona za bardzo nie ma jak przyjechać.

W Modliborzycach, które nie są duże, Google znajduje dwie osoby o tym nazwisku: urzędniczkę, która jest