Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że ten analityk co jest podobny do braci Mroczków z M jak miłość, który wcześniej był wychwalany za trafne prognozy na temat wojny teraz już jest passe, bo napisał, że mobilizacja w Rosji stanowi zagrożenie dla Ukrainy.

Nauczcie się patrzeć na coś bez emocji i chciejstwa oraz nie wyrabiajcie sobie zdania tylko na wyselekcjonowanych filmikach z pijanymi poborowymi.
Oczywiście, że mobilizacja w RU jest zagrożeniem dla Ukrainy.

#ukraina #rosja
  • 12
  • Odpowiedz
@szurszur: Oczywiście ze stanowi zagrożenie. Ruskie mobilizują z tego co widzę, jednak więcej chłopa niż 300k. Wykopki myślą ze to będzie zabawa dla Ukraińców i będą do ruskich strzelać jak w jakiejś grze do zombie stojąc na dachu samochodu albo chowając sie w domach bo zombie nie umie otworzyć drzwi.
  • Odpowiedz
co jest podobny do braci Mroczków


@szurszur: Wolski jest podobny do Mroczków? Oni chyba nie mieli takich zakoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy może jakiś inny postawił podobną tezę?
  • Odpowiedz
Nauczcie się patrzeć na coś bez emocji i chciejstwa


@szurszur: Widziałem analizy, że rosyjski system poboru zakładał że oficerowie z już istniejących jednostek przejdą do nowoformowanych i podniosą tym samym jakość zarządzania, tymczasem ci oficerowie są w dokumentach, ale w rzeczywistości są gruz200. A ci co zostaną wyjęci osłabia już istniejące grupy. System poboru zakładał pobór przed wojna a nie w trakcie po pół roku działań wojennych i dlatego nie zadziała
  • Odpowiedz
@szurszur: Może obejrzał byś ten filmik Wojczala zamiast przeczytać tylko tytuł? Pieprzy tam farmazony o tym, że teraz będzie atak na Kijów, że żadni poborowi bez przeszkolenia nie trafią na front, że głównie zastąpią oni zawodowych żołnierzy na innych granicach i ci zawodowcy z nowoczesnym sprzętem trafią na front... Poczytałem kilka jego tekstów, obejrzałem jakieś filmiki - o geopolityce coś tam może i wie, o militariach nie ma bladego pojęcia, co
  • Odpowiedz
@szurszur: Nie rozumiem? Przecież ja nic nie mówiłem o tym co Ty pisałeś? Pisałem o tym co Wojczal z siebie wydawał.
A że wielu od razu trafi na front to już widać z wielu doniesień. Zresztą przy tej katastrofie jaką ruscy mają na froncie to mnie nie dziwi.
  • Odpowiedz
@rajwyk: Ale pisałeś żebym obejrzał filmik w kontekscie wpływu mobilizacji na sytuacje Ukrainy. Wychodzi tak jakbyś twierdził, że nie ma zagrożenia, bo wysla ich na zaplecze.
  • Odpowiedz
@szurszur: Chłopie, przeczytaj to co napisałem... "Pieprzy tam farmazony o tym, że teraz będzie atak na Kijów, że żadni poborowi bez przeszkolenia nie trafią na front, że głównie zastąpią oni zawodowych żołnierzy na innych granicach i ci zawodowcy z nowoczesnym sprzętem trafią na front..." Ja twierdzę, że dla Ukrainy jako takiej nie ma zagrożenia, bo 1) nie wyszkoleni, źle wyposażeni i uzbrojeni poborowi ledwie starczą żeby ustabilizować defensywę i bez wielkich
  • Odpowiedz