Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie odnośnie oszczędności podczas palenia w kotle. Teraz mam ustawiona temperaturę na grzejniki 32-35 st. Kiedy będzie efektywniejsze i oszczędniejsze palenie. Gdy ustawie temperaturę na piecu 50, czy 60 st? #wegiel #pgg
  • 10
@Dawidu23: Tak zawór 4d, producent zaleca temp powrotu min 55, wiec niby logiczne co ustawić, ale na ten moment przejściowy gdzie na grzejniki idzie tylko 32-35 zastanawiam się czy jest sens ekonomiczny, utrzymywać te 60 na piecu. Nie mam bufora i termostatów na grzejnikach
@Dawidu23: Wydaje się to logiczne, ale czy nie zużywa się więcej groszku na utrzymywanie tej wyższej temperatury? Znajomy mówił ze ma na piecu 50, na grzejniki 37 (na zaworze 3D) dom ocieplony ale większy, i on zużywa 20kg na 3 dni, gdzie u mnie mniejszy dom ale nie ocieplony i wahania temperatury na kotle 55-62 ( tak PID steruje) zachodzi 20kg na 1,5 dnia max. Może jeszcze kwestia jest w ustawionej
@mario84pl: to 40kg na 3 dni czyli 400kg na miesiac, 1,2t na zime, doliczajac 2 miesiace ktore sa zimne to jakies 2t na sezon grzewczy, kurde mistrzu jak ty to robisz bo mi to minimum 3,5-4t #!$%@? no ale ja to musze w domu miec te 22-24 stopnie w zime xD
@Maniaczyn: Te 40kg na 3 dni to tylko CO przy ustawieniu 34 st na grzejniki. A jak widzisz znajomy ma polowe mniejsze zużycie i to jest zastanawiające. Tym bardziej ze on ma przewymiarowany kocioł. Ja mam taki jak wychodziło z obliczeń. W zimę to mi schodzi 100kg na 4 dni :( ale to już z cwu.