Wpis z mikrobloga

Mirki może będziecie w stanie pomóc. Wczoraj dostałem maila od ubezpieczyciela z zapytaniem dotyczącym szkody i prośbą o opisanie okoliczności zdarzenia (kierujący pojazdem, miejsce zdarzenia, uszkodzenia itp.). Zdarzenie rzekomo miało miejsce w lipcu w Niemczech, problem w tym że ani ja ani mój samochód wtedy w Niemczech nie był. Próby dodzwonienia się do agentki (jej dane były podane w tym mailu) spełzają na niczym bo godziny kontaktu to tylko 10:00-13:00, a jak próbuję do niej dzwonić to linia jest cały czas zajęta. Dzwoniłem też na ogólną infolinię Uniqi (tam mam ubezpieczony samochód), ale odbijam się na tym że dostaję namiary na tą agentkę przypisaną do szkody i wracam do punktu wyjścia. Dzisiaj usłyszałem że mój numer zostanie przekazany do niej i ma się ze mną kontaktować, ale nie chcę czekać nie wiadomo ile żeby sprawa się nie rozwinęła w tym czasie sama na moją niekorzyść. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją i potrafi doradzić co mógłbym zrobić?
#samochody #ubezpieczenia #oc
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@jasio325 czyli Ty jako sprawca, tak ?
Maila napisz z prośbą o wskazanie ewentualnych roszczeń w związku z tą polisa.

Opiekunowie szkód to parowy. Wszystko mają w dupie.

Popularne auto jakieś? Pokaż maila zanonimowizanwgo
  • Odpowiedz
Dzisiaj usłyszałem że mój numer zostanie przekazany do niej i ma się ze mną kontaktować


@jasio325: ja tak zgłosiłem u nich rok temu, do teraz nie oddzwonili XD

Jak przysłali na email dokumenty do wypisania, to wypełnij i napisz tam że nie przebywałeś w tym czasie na terenie Niemiec i twoje auto też wtedy tam nie przebywało.

Opcjonalnie możesz dalej próbować się dodzwonić do likwidatora (a nie agentki XD )
  • Odpowiedz
@sayanek: Przysłali do wypełnienia "Potwierdzenie Sprawcy Wypadku / Kolizji", w zasadzie nawet nie mam jak się tam odnieść że nie miałem jak spowodować tej szkody. Póki co jedynie odpisałem na maila że ani ja ani mój samochód nie byliśmy w Niemczech w danym dniu.
  • Odpowiedz
@jasio325: IMHO jakaś pomyłka bądź próba wyłudzenia danych albo odszkodowania. Nie podawaj konkretów tylko stanowczo pisz że nie było twojego auta w tym terminie w Niemczech ani twoje auto nie uczestniczyło w żadnej kolizji w tym terminie.
  • Odpowiedz
@jasio325: i widzę tu dziwny przypadek: twoje tablice to EBR, a miasto niby-kolizji to Eberbach. Chociaż Eberbach ma tablice HD, nie EBR, a tak w ogóle to nie ma przedrostka EBR na rejestracjach w Niemczech.
  • Odpowiedz
@jasio325: list polecony piszesz z potwierdzeniem odbioru że sprawa nie dotyczy twojego samochodu bo nie byłeś wtedy w Niemczech
Albo idź na biuro podawcze z pismem niech ci dadzą pieczątkę z data ze przyjęli
  • Odpowiedz