Wpis z mikrobloga

@Mandarex: "GLICB 2.36"

No właśnie, glibc, a miał być Linux.

"Tylko ze względu na architekturę, nie przez ABI."

Bzdura. Jak najbardziej da się odpalać 16 bitowy soft na 64 bitowym procesorem. Nawet istnieje projekt bazujący na Wine, który daje 64 bitowym Windowsom tę możliwość. Nazywa się winevdm.

"Linux istnieje tylko ze względu na to, iż Windows Server jest płatny, fakt. "

I przez całe mnóstwo innych zastosowań do których Windows się
Tak tylko dodam, że koszt licencji Windowsa dla firmy to są grosze


@nostalgiwolf: Następny dzban XD

Nie to żeby coś, ale wcale nie mam ochoty na jakąkolwiek dyskusję, dalej uważaj się za lepszego bo potrafisz skopiować kilka komend, ale nie przejmuj się, ten rok na pewno będzie rokiem linuksa.
@Mandarex: no i co w związku z tym? Win10 to 500zl,do dell dorzucają za darmo. Koszt laptopa z windą to 2.5k zł czyli w cenie prawka czy wycieczki. Ja swoją przygodę też zaczynałem od Windows ale czasy się zmieniają. Jak pójdziesz do poważnej pracy to zrozumiesz dlaczego ludzie przepisują monolity na . Net core i dlaczego ludzie używają linuxa.
Ale zrozum, że programista nie zaczyna od firmy a od własnego komputera, dla niego to nie są grosze.

No tak, zapomniałem że windows 10 to to samo co windows server XD


@Mandarex: skoro programista zaczyna od własnego komputera to po #!$%@? mu na nim windows server xD pracowałem 20lat i w sumie nadal pracuje z windows czasami, ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem doskonale świadomy czym się obie wersje różnią ;)
Poużywaj linuxa i sam się przekonasz.


@kutafonixor: Pracuję na FreeBSD od 11 lat, doskonale wiem co oznacza tragiczny system, linux jest tylko delikatnie lepszy.

ja w przeciwieństwie do Ciebie jestem doskonale świadomy czym się obie wersje różnią ;)


Czym innym jest wiedzieć czym się różnią, czym innym jest próbować utrzymywać oprogramowanie na nie.
Następny dzban XD


@Mandarex: Powiedział ktoś kto uważa, że Linuksa używają ludzie tylko dlatego, że jest za darmo i nie stać ich na Windowsa xD

Twój argument o tym, że ludzie go używają do nauki póki ich nie stać na Windowsa jest po prostu bez sensu. Windows dla domowego użytkownika też kosztuje grosze bo zwykle jest dołączony do sprzętu. Już nie mówiąc o tym, że niektórzy używają pirata czy kupują klucze
to gówno powtarza się na tym tagu po raz setny. Za drugim razem przestało już być śmieszne, a za każdym razem rozkręca się gównoburza.