Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prezeees: vag 1.2 - 3cylindry (AWY, BMD itp)? Tak ma być. Jeżeli masz problemy z drganiami lub stukaniem to prędzej zajrzyj do poduszki skrzyni, ona siada częściej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Xargo1: 1.4 fsi, rzadko jeżdze tym autem, lata drazek od zmiany biegow i szarpie budą, przy zmianie - tak. Ciężko mi oszacować, bo ta od skrzyni to ta łączona pod akumulatorem i też jakichś luzów na niej nie ma jak sobie nagrałem.. dziwi mnie, że ten silnik tak lata xD

Jest jeszcze ta trzecia poduszka taka o: https://allegro.pl/oferta/febi-poduszka-silnika-tyl-vw-fox-polo-9n-12537857822?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_content=lvsku&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_pmax&ev_campaign_id=17996333742&gbraid=0AAAAAD24kbPeW330dCqLMUfkwIKIbXol3&gclid=CjwKCAjwvsqZBhAlEiwAqAHElZyodbnO5xXNyqCPWcMbvK-b8naa0DCb2PKitM6t3SiGXLBp1azSghoCO5oQAvD_BwE
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@prezeees: może mało konkretnie się wyraziłem, właśnie o tą trzecią poduszkę mi chodzi. Dwie wysoko tylko trzymają układ napędowy i nie przenoszą dużych sił, ta trzecia pod spodem stabilizuje układ podczas przyspieszania /hamowania silnikiem i zawsze leci jako pierwsza.
  • Odpowiedz
@Xargo1: oo przypadkiem natrafiłem na ten post. Mam pod maską BMD 1.2 3 cylindry i szarpie mi przy włączaniu silnika/gaszeniu (czasami mocniej szarpnie, czasami w ogole). Poduszka pracuje tak jak tutaj, luz wydaje sie duzy ale podobno to jest ok. Czy wymieniac w ciemno poduszke skrzyni czy moge ja jakos zdiagnozowac?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wojtas_elo: najprościej posadzić kogoś za kierownicą, zaciągnąć ręczny i na jedynce szarpać silnikiem samemu patrząc z boku jak zachowują się mocowania silnika. Jak siadło dolne, to silnik będzie się obracał wg osi wału, jak górne to będzie się obracał, ale wg osi pojazdu (jedna strona silnika do przodu i do tyłu)
  • Odpowiedz
@Wojtas_elo: wymień wszystkie 3 i miej spokój. Tylko szukaj lemfordera. @Xargo1: ta poduszka dużych luzów nie miała, natomiast ta pod skrzynią była rozwulkanizowana(takie skrzypienie było słychać). Wymieniłem wszystkie 3 i jest gitara.
  • Odpowiedz