Wpis z mikrobloga

pytanko moze mondre moze glupie nie wiem
Czemu knajpy nie chca dzielic rachunkow coraz czesciej i ceduja to na gosci? To taki duzy problem? Nie chce potem sie upominac od kogos kto „zapomnial” albo na jakims tinderze za kogos(lub ktos za mnie) mialby placic a potem mu przelewac. O co chodzi? Za dobrze maja z klientami ze nie chca im isc na reke? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #restauracja #gastronomia
  • 11
  • Odpowiedz
@sandra-stark: Ja bardzo rzadko spotykałem się z odmową podzielenia rachunku. A na przestrzeni jakiegoś roku to ani razu. Nie wiem gdzie takie coś się praktykuje. Już druga osoba w ciągu +/- miesiąca na to narzeka na wykopie.
Na mieście jadam codziennie, a w weekendy zawsze w większym gronie gdzie dzielimy rachunek.
Myślę, że przyczyną może być lenistwo. A jako, że jestem stałym klientem to może traktują mnie inaczej.
  • Odpowiedz
@sandra-stark: No to nie dawaj tipow tylko wymagaj obslugi za ktora placisz xD Nastepnym razem jka ci nie beda chcieli podzielic rachunku wstan i wyjdz. Najlepsza nauczka. A ty im jeszcze doplacasz za ich robote ktorej nie chca robic
  • Odpowiedz
@10minuteman: no tak, nie daje tipa, bo przeciez wiem o tym ze nie mozna dzielic rachunku, gdy o niego prosze:p no tak, moge byc chamem i stwierdzic ze nie mam inaczej, ale pod gorke nie bede kelnerce robic. Po prostu 2 raz raczej sie nie wybieram:p
  • Odpowiedz