Wpis z mikrobloga

Cześć. Potrzebuję pomocy w podpowiedzi dotyczącej wyboru oferty/ sprzętu do internetu mobilnego. Obecnie mam internet radiowy, ale w ostatnim czasie zaczął coraz gorzej działać i przez większość czasu spadki są do 1mb/s. Dostawca twierdzi że to przez drzewa które urosły i on z tym nic nie może zrobić. Światłowód położyli w miejscowości obok, a u mnie już nie.
3km w linii prostej od domu mam BTS Plusa. Mieszkam trochę w dołku i jest trochę drzew, ale jak wyjdę na dach to widać nadajnik. Mam numer w plusie i w domu jest ok z zasięgiem, ale speedtest pokazuje do 5mb/s jak wyjdę na poddasze lub na zewnątrz to łapie do 30mb/s. A jak wyjdę ok. 500m od domu ze swojego dołka i już widać nadajnik to na telefonie łapie do 100mb. Testy robiłem w godzinach wieczornych. Zastanawiałem się nad ofertą plusa tylko tam jest limit danych. Obecnie T-mobile ma ofertę do 60mb/s za 70zł bez limitu. Czy test na telefonie po zakupie karty sim t-mobile będzie miarodajny? Jeśli zdecydowałbym się na jakąś ofertę to brać urządzenia od operatora czy kupić sobie jakiś router i antenę zewnętrzną na własną rękę?
#internetmobilny #plus #tmobile #lte
  • 6
@ruum: Sprawdziłem na stronie i jest dostępny internet 4G/LTE.
W moim pytaniu bardziej chodziło mi właśnie o to czy te sprzęty które są tam oferowane są coś warte czy lepiej kupić coś lepszego jakościowo na własną rękę.
@Matixs:

Czy test na telefonie po zakupie karty sim t-mobile będzie miarodajny?

Tak.

Jeśli zdecydowałbym się na jakąś ofertę to brać urządzenia od operatora czy kupić sobie jakiś router i antenę zewnętrzną na własną rękę?

Router od operatora i ewentualnie dokupić antenę.
@Matixs: Poczytaj sobie solidnie, a potem ewentualnie zadaj pytanie tutaj najlepiej: www.bez-kabli.pl
Router z agregacją pasm + antenę musisz mieć zewnętrzną. Ale nie kupuj żadnego sprzętu na własną rękę zanim nie poczytasz tego forum.