Wpis z mikrobloga

Hej, ma ktoś jakies fajne materiały w zakładkach nt. różnic 1080p vs 1440p? Zastanawiam się nad przesiadką, ale nie jestem pewien. Głównie mnie wkurzają pikselaste krawędzie w 1080p na 24'', jestem ciekawe jak to jest z 1440p.
#pcmasterrace
  • 11
@Atreyu: wlasnie zaliczylem upgrade z 1080@60hz na 1080@240hz, ale ten monitor ma lekki ghosting ponizej 100 fps co sie niestety zdarza, zastanawiam sie czy nie wymieniec monitora i gpu pod 1440@120/144 :) Tylko trzeba kupca na monitor znalezc xD
@progressive: mam 144Hz i powyżej 100-120Hz w górę nie widzę już różnicy


A i tak wolę grać w nowe gry na ultra, gdzie i tak 144 klatek nigdy nie zobaczę żeby to miało się synchronizować
@Atreyu: no ja na 240hz nie widze roznicy miedzy 100-140-250 fps. Gdzies ponizej 100 jak spadnie to widac, ze klatkuje. Celuje w 100+ fps na ultra w 1440p zeby grac z gsynciem, moze hdr :D i chce miec absolutny brak ghostingu. Chociaz jak sie mocno wkrecic w gierke to szczerze da sie wyczuc spadek ze 180 na 100 jesli nagle szybko spadna fps, ale to jest bardzo delikatna roznica moim starym
@L3gion: psuedo hdr mialem na mysli, troche potestowalem to ustawienie i szczerze mowiac, czasami fajny efekt to robi. Nawet myslalem o kupnie OLED przez chwile, ale obawiam sie tego zjawiska wypalania pikseli. A przy takim koszcie to ma znaczenie.
@progressive: mam monitor 1080p 27 całą, i przez dsr nvidii upscaluje grę do oszukanego 1440p, różnica jest mocno widoczna, polecam przetestować jak masz nvidie i zobaczyć różnicę, na natywnym monitorze z 1440p jest podobno jeszcze lepiej
nie ma monitora z dobrym HDR


@L3gion: o qLED Waść słyszał? Samsung robi odyseję w różnych rozmiarach z mini LED i dobrą matrycą. 1000 nitów robi robotę jeżeli nie chcesz zaciemniać pokoju do grania. 600 i więcej stref jest dosyć jeżeli chcesz oglądać filmy i grać w gry. Na testach syntetycznych widać trochę halo ale w realnym zastosowaniu już nie. Dla mnie do oleda po czymś takim nie ma powrotu. No
@L3gion: te telewizory też tanie nie są. QN91B 55 cali przed rabatem kosztował mnie tyle co G9 Neo. Udało mi się dorwać -2K z okazji dnia wprowadzenia na rynek ale potem była regularna cena. Sprzęt jest mega i w jasnym pomieszczeniu oled nie ma do niego podjazdu.