Wpis z mikrobloga

W sumie to pytanie z ciekawości, może ktoś będzie znał odpowiedź. Dzisiaj na moim zadupiu były pokazy psów bojowch z wojska i podczas zdjęć, ich opiekunowie zasłaniali im oczy. Z początku myślałem, że jakby ktoś użył przypadkowo flasha, ale inni ludzie nie byli tacy spotrzegawczy i dopytywali, natomiast ci odpowiadali im, że ze względów bezpieczeństwa. Jednak po odpowiedziach tych o to poważnych Panów widać było, lub tylko ja tak to odebrałem, że może chodzić jeszcze o coś innego niż tylko o lampe błyskową. Czy ktoś coś wie, czy po prostu jestem w błędzie?
#psy #wojsko
  • 4
ze względów bezpieczeństwa


@Goteto: waszego, kiedys mialem okazje pracowac chwile z psami szkolonymi do ochrony obiektow wojskowych, pierwsze co nam ich opiekun/treser powiedzial na szkoleniu, zeby nie wchodzic w ich pole widzenia i starac sie przebywac za nimi - cos jak stanie po odpowiedniej stronie karabinu :D
@Goteto: gogle dla psów są używane przede wszystkim dla bezpieczeństwa oczu (odłamki, urazy, gałęzie, blask od śniegu). A na pokazach to po prostu zwykle dobrze wyglądają na zdjęciach
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak coś to są też ochraniacze na uszy (helikopter, huk wybuchu)
Swoją drogą to gdzie wojsko robiło pokazy? Tzn. czy na pewno wojsko?
@PiesTaktyczny: w Niepołomicach pod Krakowem, mieli całe swoje stanowisko jako Wojskowe Centrum Rekrutacji w Krakowie i w miedzy czasie dwa pokazy właśnie z tymi psami związane. Co do gogli to fakt, mieli podczas pokazów natomiast do zdjęć tak jak wspomniałem, nie mieli ich, tylko opiekunowie ręką zasłaniali im oczy.
@Goteto: a to źle zrozumiałam zasłanianie oczu.
Ciekawe. Generalnie mocny błysk może być irytujący dla psów (i innych zwierząt też) i mogłyby nabawić się złych skojarzeń, ale nie wiem czy taki cel był w tym przypadku, bo nie spotkałam się z czymś takim ^^"