Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#komputery #pcmasterrace

Mirki, będę składać kompa w najbliższym czasie, czy do ~3k da się coś złożyć bez grafiki?
Grafikę kupie prawdopodobnie dopiero w grudniu, więc do tego czasu dobrze by było żeby jakaś integra była znośna. Możecie coś doradzić?
Interesuje mnie też jak najmniejszy faktor sprzętu,nie musi być to micropc ale też wolałbym żeby nie było rozmiaru typowego pc.

Nie jestem na bieżąco, moja główna konfiguracja ma z 5 lat.
  • 5
@Kick_Ass: Poczekałbym na kompletną premierę AM5 i serii 13 Intel.

Interesuje mnie też jak najmniejszy faktor sprzętu,nie musi być to micropc ale też wolałbym żeby nie było rozmiaru typowego pc.


Pomyśl o obudowie w stylu Cooler Master NR200P
@10129: Znośna płyta ITX na AM4 / 1700 to okolice 600 zł więc by się zmieściło. Obudowa 300-400 zł, SSD 1TB 400 zł, 16 GB RAM 400 zł i zostaje zasilacz + procek. Przy czym jest opcja aby do NR200 wcisnąć tańszy zasilacz ATX.
Nie mówię aby OP kupował najnowsze (drogie) platformy ale przy okazji potanieją te starsze.
@L3gion: w sumie w morele najtańsza płyta jakakolwiek to 730 z tego co patrzyłem na b550/b660

tylko tu na styk cenowo wchodzi 12400f, a on chce jeszcze coś z Integrą. 5600g chyba tylko pasuje w tym wypadku

w sumie myślałem, że w nr200p nie da rady upchnąć zasilacza atx
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3gion: @10129: może faktycznie warto poczekać,ale nowa platforma, nowe procki, nowa grafika z serii 4070 to będzie pewnie z 10k za zestaw. Chciałem się z grafiką zamknąc w max 8k.