Wpis z mikrobloga

Mirki mam taki problem mam modem Ubee trybie bridge (brama) wymieniony tydzień temu i podłączony pod port 1 router Asus rt-ax82u a mimo to mój router dostaje wewnętrzny adres IP od modemu nie zewnętrzny. WIFI w modemie wyłączone. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?
#vectra
  • 16
@darkfence: Bo je ie go wyłączać bo może mi odciąć neta całkowicie bo mają coś #!$%@? w systemie niby mam nowy modem a w Strefie klienta mam stary modem.
@Azax: jeżeli na Vectrowym modemie masz ustawiony bridge to cała konfiguracja sieci leży po Twojej stronie. Wtedy z Vectry (LAN1) wchodzisz na port WAN Asusa. Czy masz tak podłączone?
@Azax: Druga sytuacja może być taka, że w ustawieniach WAN'a trzeba przypisać MAC adres modemu Vectrowego (jeżeli modem jest jako bridge). Wtedy powinieneś otrzymywać adres publiczny z Vectry.
I ostatnie pytanie - czy NAT jest włączony?
@Azax: Jak już to CM MAC

MTA to raczej telefoniczny (VoIP), ale mogę się mylić.

Edit: Ogólnie to powinien być WAN MAC. Jeżeli nie ma to bym próbował CM MAC. Ewentualnie, jeżeli masz dostęp (a zakładam, że nie masz) do Ubee, aby podejrzeć konfigurację, adresację etc. to wtedy tam. Nie posiadam tego modemu więc ciężko mi tu doradzić. Może na infolinii technicznej byliby w stanie podać Ci MAC Twojego urządzenia lub
@Azax: Dayum...
1. Jaki MAC wklepałeś?
2. Robiłeś jakieś restarty urządzenia po zmianie MAC?
3. Udało Ci się odnaleźć MAC WAN'a?

Ja od dziś walczę z Vectrą bo zabrali mi internet, a serwis dopiero w środę (°° Czas się z nimi pożegnać. Ich wsparcie techiczne to regułka nauczona ze skryptu/algorytmu. Jeżeli jest coś co ich skrypt nie obejmuje to wina klienta
@Azax: No coś poszło nie tak.

Po zmianie ustawienia na Bridge zrobiłbym restart modemu.
Druga opcja to widziałem że w Ustawieniach WAN na Asusie jest coś takiego jak Automatic IP i poniżej WAN Enable/Disable.

Tak więc metodą prób i błędów zrobiłbym tak:
1. Wypiął zasilanie z Ubee
2. Na Asusie dał Disable WAN. Zapis/Apply.
3. Podpiąć zasilanie Ubee.
4. Na Asusie ustawił Automatic IP i Enable WAN. Zapis/Apply.

Modem wstanie i