Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Czy ktoś z Was się orientuje od czego może być ta rura przy piecu? Mam piec na pellet i w piątek zaczęło mi się kopić z rury między piecem a kominem. Cała rura była zawalona popiołem. Wyczyściłam. Kopciło dalej - zauważyłam, że z tej niebieskiej rury cieknie jakaś maź- nie wiem co to. Wyczyściłam właśnie komin i w rurze między piecem a kominem też się pojawiła taka maź. Będę wdzięczna za wskazówki bo idą nie najcieplejsze dni :/
#piec #pellet #komin #kominek #ogrzewanie
maarit - Hej Mirki,

Czy ktoś z Was się orientuje od czego może być ta rura przy pi...

źródło: comment_1664112961ghfqZXan12ZzQ0t6NHsEzJ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@maarit: Prawdopodobnie jest to tak zwany kondensat (połączenie pary wodnej z frakcjami ciekłymi/stałymi z spalin z pieca), trzeba to sprzątać (podstaw mały pojemnik i wylewaj co jakiś czas) - https://inzynierbudownictwa.pl/rozwiazania-techniczne-odprowadzania-spalin-z-kotlow-kondensacyjnych-z-uwzglednieniem-ich-wplywu-na-srodowisko/
Aha i z komina nie powinno kopcić w ogóle, możesz mieć przytkany wyżej - trzeba zawołać kominiarza na czyszczenie rury ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@TyWidziszINieGrzmisz: komin wyczyściłam przed chwilą - tak weszłam na dach i spuściłam powoli tą kulę - niestety szczotka mi się nie zmieściła xD ale dzięki za linka - lektura na niedzielne popołudnie :D
  • Odpowiedz