Wpis z mikrobloga

@Andreth: jestem tak stary, że pamiętam obie czeczeńskie wojny i ojca kadyrowa. Nie mów mi, co mnie uprawnia do "jazdy" po czeczenach a co nie. To trochę tak, jakbyś broniła rosjan, bo są sterroryzowani przez putina.
Tymczasem to w Dagestanie wychodzą na ulicę a grozny siedzi cicho.
  • Odpowiedz
@lokal: czeczeni zerwali sie by wyzwolić swój naród z raszystowskiej okupacji, od tamtej pory niespecjalnie mają ochote na powtórke. orda astrachańska na terenach dagestanu jeszcze tego nie przerabiała, proste
  • Odpowiedz
jestem tak stary, że pamiętam obie czeczeńskie wojny i ojca kadyrowa.


@lokal: To powinieneś być bardziej rozważny w osądach.

grozny siedzi cicho


Ci, co nie siedzieli cicho, leżą po cmentarzach lub wyemigrowali. Ostatnio ci, co nie siedzieli cicho, po pobiciu zostali zmuszeni do nagranych przeprosin. Całkiem ostatnio (kilka dni temu) mężczyźni z rodzin tych (płci żeńskiej), co nie siedziały cicho, zostali wysłani na front.

Nie wątpię, że ty, bohaterze, być wyszedł
  • Odpowiedz
@Andreth: Nie wiem, po co te personalne wycieczki. Zauważam tylko, że dagestaniec protestuje a czeczen nie (mimo, że ci drudzy zazwyczaj cisną bekę z tych pierwszych) a ty obrażasz mnie od pierwszego wpisu.

Co sądzę o jednych i drugich i jakbym się zachował sam na ich miejscu może zostać przedmiotem naszej przyszłej konwersacji, skoro masz na to ochotę.
  • Odpowiedz
Tymczasem to w Dagestanie wychodzą na ulicę a grozny siedzi cicho.


@lokal: może #!$%@? dlatego, że w latach 90 w Czeczenii miała miejsce praktycznie czystka etniczna i każdy, komu w ogóle mogłoby dziś przejść przez myśl podniesienie ręki na władzę, albo od dawna nie żyje, albo gnije gdzieś w łagrze, albo po bestialskich torturach w "obozach filtracyjnych" jest całkowicie złamany fizycznie i psychicznie skorupą człowieka, albo uciekł do innego kraju w
  • Odpowiedz
@BrockLanders: nie masz pojęcia o relacjach między czeczenią a daagestanem, ale dobra – zastanowiłem się i porównuję: po dwudziestu latach czeczeni z wojowników o niepodległość stali się pieskami putina a dagestańczycy w końcu mają jaja.
  • Odpowiedz
@lokal: masz racje. Czeczenia jako kraj stała się pieskiem putina, ale jednak trzeba oddać chłopakom wyżej to, że mają dużo racji. Jest bardzo mocny powód czemu Czeczenia stała się owym pieskiem i jest to niesamowity horror jaki Czeczenia przeżyła. Wszyscy ci którzy nie dali się złamać albo zostali zamordowani albo emigrowali na zachód. W dagestanie nie było aż tak źle.
  • Odpowiedz