Wpis z mikrobloga

Czy w Łodzi nie obowiązują pasy współdzielone z tramwajem, jakie normalnie można spotkać np. we Wrocławiu? Byłem w ten weekend w Łodzi typowo turystycznie, i zostałem obdryniony tym dzwoneczkiem z tramwaju stojąc na światłach. Speszyłem się i ewakuowałem ze skrzyżowania, ale w sumie to nie rozumiem co się odjaniepawliło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zająłem lewy pas, sygnalizuję skręt w lewo, ale czekam na zielone. Skrzyżowanie wyglądało tak patrząc po kolei z lewej na prawą: pas przeciwny, podwójna ciągła, pas lewy (asfaltowy, ale z szynami), linia przerywana, pas prawy. Znak niebieski nakazu skrętu w lewo lub prawo. Brak znaku niebieskiego informacyjnego a kierunkach pasów (nie znam formalnej nazwy). Sygnalizacja świetlna.

Am I the asshole here?

#kiciochpyta #prawojazdy #prawodrogowe #samochody
  • 3
@straz_konsumencka: nawet jeśli dany pas jest wyznaczony, to tramwajowi maszyniści uwielbiają dzwonić. Tak samo kiedyś pojechałem, to myślałem, że mu odpadnie ten dzwonek. Jak wjadą ludzie na tory i z nich nie są w stanie zjechać, to potrafią stać i trzymać ten dzwonek póki nie ruszą. Kumam, że ludzie nie powinni wjeżdżać, ale to #!$%@? wszystkich na około dzwonkiem nie zmieni już dużo.
pokaż to skrzyżowanie
@Nie_znany: Jednak pojechałem źle - wygląda na to, że oznakowanie poziome wytarło się i to porządnie. Tych pasów a la choinka już dawno nie ma, a zostały takie jak opisałem ledwo widoczne (sprawiające wrażenie przerywanej). Oznakowania świetlnego "wiszącego" też nie kojarzę. Dalsza wyspa z pasów też wytarła się.

Pięć lat temu to wyglądało tak: https://goo.gl/maps/T5VBidX1qG5sAoFg6

Temat do zamknięcia a prawko z chipsami do zwrotu ( ͡° ʖ̯ ͡°