Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, jaki rodzaj propagandy robi rosja w krajach Ameryki południowej? Wiem, że mają/mieli dość silne wplywy w tych miejscach.

Znam jedną osobę z Chile i widzę, że nie rozumie do końca o co chodzi. Nie wierzy że rosja może być zła skoro to stany przecież mają zły kapitalizm i napadają inne niewinne (SIC!) kraje.
Dodatkowo unika nazywania tego wojną, i nie wierzy raczej w rosyjskie zbrodnie wojenne.

Czy wiecie może jaki rodzaj propagandy Rosja i'm serwuje? Nie wiem gdzie zacząć że sprostowywanien informacji a może propaganda tam ma jakieś główne punkty?

#rosyjskapropaganda #chile #propaganda #wojna #amerykapoludniowa
  • 5
@MatthewDuchovny: Nie musi im żadnej propagandy serwować, są tacy, którzy uważają Rosję za wzór silnego państwo, choć tak naprawdę nic o niej nie wiedzą. Imponuje im to, co widzieli kiedyś w TV na temat Rosji. A o konflikcie wiedzą tyle co większość Polaków wie o wojnie jemeńsko-saudyjskiej.
W Chile w latach 60. i 70. wpływy ZSRR były bardzo silne tak jak USA. Kształcili swoje bojówki, mieli sprzyjającego im prezydenta, a po
@pinhead: ciekawe!
Cóż, więc w takim wypadku warto takim osobom. Przypominać, że obecna Rosja to mix kapitalizmu i kleptokracji, czyli okradania biednych przez uprzywilejowanych ludzi przy władzy. Coś co jest znacznie bardziej nierówne niż w USA i coś co komuchom zdecydowanie nie powinno się podobać.
No chyba, że im nie chodzi o równość i wsparcie wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MatthewDuchovny: Co do wsparcia lokalnych terrorystów, to uważa się, że pochodzi ono bardziej z Kuby i Wenezueli, ale także podobno i z Europy.
Nie ma sensu niczego tłumaczyć tym osobom, bo to jak gadanie do ściany. Identycznie jak widać to dziś po Rosjanach. Wszyscy są źli tylko nie mój socjalizm. Bezsensowni idealiści z biednych i bogatych domów. Część z nich (niewielka) rzeczywiście coś robi dla ogółu, ale większość tylko głosi ładne