Wpis z mikrobloga

Życie to pułapka. Wrzucają cię do tego świata bez pytania a ty sam nie odejdziesz bo możesz skończyć jako warzywo, państwo ci to utrudnia a rodzinie może być smutno. Poza tym na końcu jest nicość. Boje się nicości jeśli już doświadczyłam istnienia. Najlepsze jest to że całe to dziadostwo ostatecznie nie ma znaczenia. Nikt nie zostanie wynagrodzony za dobre czyny ani ukarany za złe. To wszystko po nic. Ta babcia która przez całe życie z wami zostawała i wam gotowała obiadki przepadła na zawsze i jest skazana na zapomnienie tak jak wy i wszyscy których znacie. Antynatalizm to jedyne wyjście ale ludzie to egoiści
#antynatalizm #przemyslenia #feels
Pobierz JeszczeZyje - Życie to pułapka. Wrzucają cię do tego świata bez pytania a ty sam nie ...
źródło: comment_1664064303fYjvebjrRDiGKpEWhMIyYD.jpg
  • 33
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@JeszczeZyje:

rodzinie może być smutno

Nieistotny powód. Jak ktoś z rodziny bądź znajomych się nim posługuje, to jest to najzwyczajniejszy szantaż emocjonalny.

Boje się nicości

Niesłusznie. W nicości nic się nie czuje. To tak jakby się bać tego co z nami było przed naszymi narodzinami. Albo to tak jakby bać się iść spać wiedząc że nie będzie żadnych snów. Zawsze pamiętasz o czym śniłaś? Że w ogóle śniłaś? No właśnie.
@JeszczeZyje: co w tym najgorszego? To po prostu długi, błogi, bezmyślny sen. Życie jest za krótkie żeby przejmować się tym, że jest krótkie i bez sensu. A jak już się kończy, to nie przejmujesz się niczym, szczególnie tym, że nie miało znaczenia. Jak dla mnie win win sytuacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JeszczeZyje:

Boje się nicości jeśli już doświadczyłam istnienia

Bardzo fajnie to ujęłaś.

Antynatalizm to jedyne wyjście ale ludzie to egoiści


Dlaczego egoiści, bo chcą się rozmnażać?
Ciężko ich za to winić, jak mają takie zachowanie zapisane w DNA. Rozmnażanie to cecha organizmów żywych.
@JeszczeZyje

mogliby dać te eutanazję na legalu


Dopóki odklejeńcze ideologie biorą górę nad dowodami naukowymi i nad trzeźwą oceną rzeczywistości, dopóty możemy jedynie pomarzyć o humanitarnym traktowaniu osób cierpiących, czy to psychicznie czy fizycznie. Pierwszym krokiem w drodze ku zaawansowanej moralności powinna być legalizacja aborcji i eutanazji na życzenie.