Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#stomatologia

Mam zmiany okołowierzchołkowe po zepsutej kanałówce na NFZ i teraz tak boli że #!$%@?.
Niby można to robić jeszcze raz kanałówką ale kto mnie przyjmie w poniedziałek z mikroskopem, pewnie nikt, a ja sie zesram. Stoje przed domem i kontempluje dzwonienie na pogotowie stomatologiczne i wyrwanie.

Koszt ponownej kanalówki: dni #!$%@? bólu i około 1500zł

implant: 3500zl?

#oswiadczenie #nfz #stomatologia #dentysta
  • 8
Niby można to robić jeszcze raz kanałówką ale kto mnie przyjmie w poniedziałek z mikroskopem, pewnie nikt, a ja sie zesram.


@Gregory960: Można to doraźnie wyciszyć i wtedy bez problemu doczekasz do pełnego leczenia. Z resztą jak tab bardzo boli, to może być problem z prawidłowym znieczuleniem, więc i tak warto rozważyć antybiotyk doustnie.

implant: 3500zl?


2500-3500zł średnio. No i do tego trzeba doliczyć drugie tyle za koronę, którą się osadza
@Gregory960: tak, powtórne leczenie kanałowe jest trudniejszy niż pierwsze. Poza tym bez mikroskopu dentysta pracuje dosłownie na ślepo. Kanały są jak szpilka, więc gołym okiem nic nie widzisz.

Wątpię żeby dobry specjalista miał terminy tego samego dnia. Ewentualnie może w jakimś miejscu zwolni się termin akurat tego dnia. Ale raczej nastawiałabym się na doraźną pomoc i potem szukanie kogoś kto przeprowadzi leczenie kanałowe.