Wpis z mikrobloga

Boli mnie to, że zachód, a szczególnie Niemcy od IIWŚ stali się kompletnie "bezjajeczni". I żeby była jasność, ja nie kolportuję ruskiej propagandy, w stylu "they/them army zachodu vs tradycyjne, rosyjskie wychowanie", bo przewaga militarna po stronie zachodu, jest duża. Chodzi mi właśnie o wykorzystanie tej przewagi w narracji. Dzisiejszy szerokopojęty zachód, dla swoich obywateli powinien być przyjaznym, pełnym swobód obywatelskich miejscem do życia, a dla zewnętrznych wrogów twardym i bezlitosnym, a ja odnoszę wrażenie, że oni z wrogiem próbują rozmawiać jak z własnymi obywatelami.

Ruscy bezkarnie prowokowali kraje NATOwskie, wlatywaniem w ich strefy powietrzne, nawet zestrzelili samolot pasażerski nad Ukrainą i nikt nie poniósł konsekwencji tego czynu. Wystarczyłoby raz, dać solidnego plaskacza ruskiej swołoczy, w postaci zestrzelenia takiego samolotu i więcej by tego nie zrobili. Z nimi tylko tak można rozmawiać. Dzisiaj jest to samo - ruscy bezkarnie urządzają ludobójstwa, a Ukraińcy i zachód rozkładają ręce. Dostają broń z zastrzeżeniem, żeby nie atakować terytorium rosji, bo putler będzie zły XD Już groził zdecydowaną odpowiedzią, za odmowę powrotu do starych granic sojuszu. Od tego czasu złamano 10 ultimatum, a putin gówno zrobił. W skrócie, ruscy mogą bić bez końca poniżej pasa, "faulować" i uciekać do brudnej gry, a zachód dalej próbuje wygrać walczać zgodnie z zasadami, zamiast schować je do kieszeni i pokazać raz i ostatecznie swoją siłę i brutalność - bo tylko tak można rozmawiać z tym typem ludzi.

PS. I jeszcze Ci gamonie, którzy będą mówić, że my tak nie możemy, bo jesteśmy cywilizowani i tym się różnimy od nich. Pamiętajcie, żeby to samo powiedzieć waszemu dzieciakowi, jak ktoś będzie go w szkole prześladował, niech nadstawi drugi policzek, albo nie reaguje i dalej będzie kukłą do pomiatania, to się łobuzowi znudzi. Na pewno wam w dorosłości podziekuje szczerze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #rosja #ukraina
  • 6
@kezioezio: no to zależy od kraju. Francja np. potrafi się solidnie wk...wić (wbrew śmieszkom, że oni tylko rysują kredkami). Po fali islamistycznych ataków terrorystycznych sprzed kilku lat Paryż podjął decyzję o przystąpieniu do wojny z ISIS "na pełnej k..ie" - włącznie z lotniskowcem wysłanym na wschodnie Morze Śródziemne. Francuskie służby specjalne też słyną z zamiłowania do "ostrej gry".