Wpis z mikrobloga

Mam problem z laptopem, może ktoś będzie w stanie pomóc, zanim wyrzucę go przez okno.
Chodzi o model Acer 5 Nitro an517-41 (3060, Ryzen7). Nówka, kupiona niceałe 3 tygodnie temu. Wszystko było z nim spoko aż do momentu, gdy zaczęły pojawiać się crashe gier bez żadnego błędu, ot po prostu gra się wyłącza. Testowałem na wiedzminie 3, deathloopie, falloucie 4, we wszystkich mogę sobie pograć od 10 do 30 sekund, a później dobranoc. Zrobiłem przywracanie systemu, bo myślałem, że może to coś tutaj jest nie tak, ale niestety. Nie używałem w zyciu za duzo laptopow i nie mam doswiadczenia z takimi rzeczami. Może ktoś wie, w jaki sposób mogę cokolwiek tutaj zrobić?
#laptopy
#laptop
#pcmasterrace
  • 28
  • Odpowiedz
@kemilk91: o ja cie... mam dokladnie ten sam model i wszystko śmiga jak trzeba. nie wywala mi gier ani nic... Kurde trzymam kciuki żeby sprawa się wyjaśniła. Może coś z procesorem? Masz możliwość zareklamować go? Wołaj jak znajdziesz rozwiązanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: tutaj raczej wszystko wydaje się okej, zainstalowałem NVIDIA experiance, więc wszystko samo się chyba powinno robić, nie?

@martinlubpl: właśnie chodzi o to, że gry się wyłączają zanim jeszcze laptop ogarnie, że trzeba chłodzić i w sumie nawet przed wytworzeniem jakichkolwiek wysokich temperatur. To dosłownie 10 sekund.
  • Odpowiedz
@kemilk91: A to nie doczytałem. Ale może być problem ze złożeniem. Może składacz tał za mało pasty na procek/karte garfiki, albo źle dopiął chłodzenie. Spotkałem się z czymś podobnym ale w kompie stacjonarnym, składacz nie docisnął radiatora i temperatury po kilku minutach pracy na procku szalały. Chciałem zajrzeć czy dali pastę, jak dotknąłem radiator to mi w ręku został.
  • Odpowiedz
@kemilk91: no to reklamacja sprzętu. Wiatraczki chodzą? Sprawdzasz jakimś programem temperaturę podzespołów?

Jak masz na gwarancji lapka to niech Ci go ogarną, sam nie grzeb
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kemilk91: dawaj na gwarancję na zasadach rękojmi i niech kombinują. Może jakaś pierdoła ale jak robi tak praktycznie od samego początku to ja bym się nie zastanawiał, ma być sprawny i tyle. Ewentualnie wpisz "diagnostyka pamięci systemu Windows" w starcie i odpal, pokaże jakby to miał być problem z RAMem.
  • Odpowiedz