Wpis z mikrobloga

Mireczki mam parę pytanek odnośnie Londynu, bo wybieramy się tam na 3 dni z żoną. Jak ktoś zna odpowiedź chociaż na jedno to śmiało piszcie, każda informacja się przyda :)

1. Jaką atrakcje polecacie w Londynie, taką nietypową? Tak jak np. jest M&M's World
2. Jaką metodę polecacie płatności za transport publiczny? Ta karta londyńska, czy płatność kartą i dlaczego?
3. Co i gdzie polecacie zjeść? Że bez zjedzenia tej potrawy tego nie mogę powiedzieć że byliśmy w Londynie? :D
4. Macie do polecenia jakąś knajpę w której będzie puszczany mecz Polska - Walia w tą niedzielę?
5. Jakiś sklep który polecacie odwiedzić którego nie ma w PL, a w UK jest popularny

#londyn #uk
  • 12
1. Jaką atrakcje polecacie w Londynie, taką nietypową? Tak jak np. jest M&M's World


@jaskowice1: Ja lubię bulwary pomiędzy Barnes Bridge a Hammersmith Bridge - mają fajny klimacik, szczególnie jesienią, i nie ma tam turystów. Zresztą most Hammersmith też jest ciekawy.

2. Jaką metodę polecacie płatności za transport publiczny? Ta karta londyńska, czy płatność kartą i dlaczego?


London card Ci z reguły wyjdzie lepiej. Policz i zaplanuj sobie przejazdy, to będziesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaskowice1: nie bierz oysterki, jak zapomnisz oddac stracisz kaucje. Plac zblizeniowka normalnie.

Nie wiem za ile przyjeżdżasz ale sprawdz sobie Sky Garden czy sa miejsca na bezplatny dostep do pkt widokowego na centrum londka i obok jest opuszczony kosciol St Dunstan polecam fajny klimat
@jaskowice1:

1. Muzeum figur woskowych Madam Tussaud albo Gravity Wandsworth - salon gier arcade, minigolf, jakieś VR experience, można się fajnie bawić jeśli jest deszczowo. Możecie też wskoczyć do jakichś muzeów bo za darmo są.
2. Zbliżeniowo, Revolutem np tylko upewnij się że masz funty żeby nie kasowało Cię więcej przy wymianie
3. Idźcie na Camden, różne kuchnie w foodtruckach. Poza tym w sklepach jest dużo produktów których nie ma w
@jaskowice1: a jeszcze apropos jedzenia - ja bardzo lubię Nando's - takie południowo afrykańskie- portugalskie klimaty, burgerownie są też całkiem niezłe
O ile Oxford jest pełen przeróżnych sklepów, to chyba wolałabym pójść do jakiegoś Westfields czy innego shopping centre, bo Oxford street umiera, jest za dużo amerykańskich cukierków.
Jeśli macie jakieś zainteresowania, to podrzuć temat, na pewno się znajdzie fajny sklep.
Np zabawki to Hemleys - zawsze mają świetne wystawy. Księgarnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaskowice1:

1. Jaką atrakcje polecacie w Londynie, taką nietypową? Tak jak np. jest M&M's World

Wejście na O2 w uprzęży, walking tours po Shoreditch (Banksy tam jest), wejście na taras tate modern, przejście pieszo pod Tamizą na Greenwich, wejście do parlamentu

2. Jaką metodę polecacie płatności za transport publiczny? Ta karta londyńska, czy płatność kartą i dlaczego?

Zawsze kartą swoją - zawsze wyjdzie Ci najtaniej

3. Co i gdzie polecacie zjeść?
@jaskowice1: Co do karty, sprawdź sobie swojego operatora bo wydaje mi się, ze do końca roku jest wciąż promocja związane z roamingiem i np 1 gb kosztuje 12 zł, ale hajs trzeba mieć na koncie