Wpis z mikrobloga

@milymirek: ale to chodzi o dezerterów a nie tych omijających zaciąg. Lepiej żeby się poddali niż żeby zdesperowani musieli walczyć i ginąć, zabijąc przy tym ukraińców? Jak do UE wjedzie 1 mln soldatów oddając swój sprzęt to putin szybko nie bedzie już miał czym wojować.
Lepiej żeby się poddali niż żeby zdesperowani musieli walczyć i ginąć, zabijąc przy tym ukraińców?


@spinor: No na pewno będą walczyć bohatersko w wojnie którą chcą uniknąć. Pojadą i się prędko poddadzą Ukraińcom. Razem ze sprzętem.
Dla mnie brzmi jak dobry plan. :)
Tylko się kacapki boją, że zanim się poddadzą, to zdążą dostać kulę w łeb. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niemcy są naszym najważniejszym partnerem handlowym, także nie wiem, czy to dobry pomysł, bo dostalibyśmy mocnym rykoszetem, gdyby ich gospodarka upadła.


@REDEYE6: Taka zamiana:
* Firma niemiecka produkująca dla Niemca i Polaka.
* Firma polska produkująca dla Niemca i Polaka.
Profity dostaje Polak i Polska gospodarka. Niemiec parobek, robiący u Polaka.
No nie próbuj wmawiać, że taka zamiana będzie z niekorzyścią dla nas. xD

Niemcy muszą być biedniejsi i mniej wpływowi.
Napięcie w Rosji musi rosnąć.


@milymirek: Bo co, bo ty sobie tak powiedziałeś? Nie. Ci ludzie najlepiej jakby wyjechali z rassiji. W ten sposób szkodza zarówno rosji oraz nie szkodzą a pomagaja Ukrainie. Uciekinierzy + poborowi którzy nie pracuja w kluczowych dla gospodarki miejscach szybciej spowodują załamanie sie ruskiej gospodarki.
@milymirek: żeby przeżyć będa zabijać jak nie będzie alternatywy. Wycofać się nie będzie jak bo kadyrowcy wlepią im kulkę między oczy. Ci nowi zmobilizowani powinni być bardziej inteligentni, więc powinni skorzystać z takiej szansy.
Bo co, bo ty sobie tak powiedziałeś? Nie. Ci ludzie najlepiej jakby wyjechali z rassiji. W ten sposób szkodza zarówno rosji oraz nie szkodzą a pomagaja Ukrainie. Uciekinierzy + poborowi którzy nie pracuja w kluczowych dla gospodarki miejscach szybciej spowodują załamanie sie ruskiej gospodarki.


@PDCCH: Uciekli przed byciem na froncie, a nie przed pracą na rzecz ruskiej gospodarki. Daremne próby onucko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

żeby przeżyć
Nic nie rozumiesz ze świata. Ale próbuj dalej.


@PDCCH: Argumenty nie do podważenie proszę mnie zakuć.

xD to ty jesteś onuckiem.


@PDCCH: Widzę tu jawną szkopską lederhose!
szkopska lederaka z ciebie!!

Twoją mordę, won za Odrę!

PS I mówi się "ty jesteś onucką". Nie umiesz odmieniać zdrobnień.
Co jest dowodem że język polski nie jest twoim głównym językiem. Onuca!
@milymirek: to może spróbuję tak: jeżeli chcesz osłabis rosję ot trzeba pozwolić wyjechac jak największej liczbie rusków. Inaczej beda tam siedzieć, łykacpropagandę i w ten czy inny sposób chcac czy nie chcąc działac na rzecz tego państwa. Jezlei twierdzisz inaczej to wykazujesz zwyczajnie postawę prorosyjską.
DCCH


@PDCCH: Teraz to się rozgrywa w wymiarze kilku miesięcy, może lat. Wojna. Chcesz przygarnąć ludzi, którzy nie chcą nawet walczyć za Rosję, żeby ich przekonać żeby nie byli za Rosją? Ale pokrętna logika, taka do niczego nie prowadząca. Szczególnie w wymiarze kilku miesięcy, może lat, czyli czasu jaki będzie trwała najpewniej ta wojna.
Jeśli ktoś ma perspektywę siedzenia na jakimś nie militarnym, a przynajmniej nie frontowym stanowisku, to przecież nie
Pobierz
źródło: comment_1663877843GOnh9A3VmhBIPwlzldZEXE.jpg
@milymirek: Pribaltiki działają impulsywnie i oni mają tez inny probem: boja się zostac "zalani" przez rusów, boją sie zielonych ludzików, tym bardziej ze sami mają istotną mniejszość ruskojęzyczną. Zielone ludziki na swoim terytorium.
A Niemcy? Oni potrzebują siły roboczej, jak zawsze. Wcześniejszy import z lat 70/80 gzie importowano Turków był wielkim sukesem. Później, lata 90 i 2000. Import Jugoli, Polaków, Bułgarów, Rumunów itp. Także sukces. Poźniej kompletny błąd z importem z
Kto na tym wyga? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PDCCH: Niemcy wygrają na dobrych stosunkach z Rosją. Tak.
Tylko my myślimy o sobie, a nie o tym żeby było dobrze ruskim i Niemcom. Jak widzisz, Niemcy myślą tylko o sobie, a nie o polakach. To Polacy muszą myśleć też o sobie, bo nikt za nas się o nas nie zatroszczy. Na Polsce zależy najbardziej tylko Polakom.
Niemcy po
To Polacy muszą myśleć też o sobie, bo nikt za nas się o nas nie zatroszczy. Na Polsce zależy najbardziej tylko Polakom.

@milymirek: No więc w naszym interesie jest aby niemieckiej gospodarce było jak najlepiej. Przypomnij mi, ile to % naszego PKB zależy od wymiany handlowej z Niemcami? Jakieś 50%? Czy więcej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz juz kumasz?
No więc w naszym interesie jest aby niemieckiej gospodarce było jak najlepiej.


@PDCCH: Znowu. xD
W naszym interesie jest, żeby NASZA gospodarka miała się jak najlepiej. Kosztem Niemców również.

Taka zamiana:
* Firma niemiecka produkująca dla Niemca i Polaka.
na:
* Firma polska produkująca dla Niemca i Polaka.
Profity dostaje Polak i Polska gospodarka. Niemiec parobek, robiący u Polaka.
No nie próbuj wmawiać, że taka zamiana będzie z niekorzyścią dla nas.
@milymirek: Nie wykazujesz specjalnie rozumienia ekonomii.
A nawet jak masz "Polską" firme robiacą dla "Polaka" - z resztą to bezsensowne i kompletnie nieekonomiczne zawężanie rynku zbyty. No to ta firma skąd bierze część komponentów do produkcji np okien? czy chociażby mebli? No w sporej części z Niemiec ale też i z innych krajów. No i mase firm w Polsce które należą do Polaków sprzedaje różne rzecy formom w Niemczech ale tez