Wpis z mikrobloga

#ukraina

Śledząc komentarze na YouTube odnośnie mobilizacji można się dobrze pośmiać, najpierw URAAAA ROSIJAAAA precz z nazistami z Ukrainy, ale oczywiście tylko przed TV ewentualnie kamerą, bo jak zachodzi duże prawdopodobieństwo wyjazdu na wojnę to nagle możemy przeczytać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kiedy moja mama i koleżanka dowiedziały się o mobilizacji, ich pozytywny stosunek do władz i ich działań nie tylko się zmienił, ale zmienił się natychmiast. Betonowy mur propagandy z literą Z, który próbowałem rozbić argumentami, rozpadł się w pył, gdy dotknął rzeczywistości. Jestem zdumiony, że skrzynia otworzyła się tak łatwo, strach przed śmiercią i wycofanie się ze znanego życia


Boże, nawet w latach 90. nie wyobrażałem sobie, że wojna spadnie na moje życie. Mój dziadek kombatant zawsze płakał wspominając wojnę, zawsze 9 maja wypijał swoje frontowe 100 gramów, uchylał łezkę i mówił: żeby nigdy nie było wojny. Jak ludzie wychowani na radzieckich filmach wojennych mogą w ogóle popierać to szaleństwo? Po co? Nikt nas nie zaatakował. Granice Rosji nie zostały naruszone. Do 24.02 nie oddano ani jednego strzału w kierunku Rosji. Przez całe 7 miesięcy nie pokazano nam ani jednego żołnierza NATO walczącego na Ukrainie. Ale wciąż twierdzą, że jesteśmy w stanie wojny z NATO. Jak można być tak bezmózgim, żeby wierzyć w te bajki? Czy słyszał pan o istnieniu memorandum budapeszteńskiego? Czy wiesz, że jeszcze w 1994 roku Rosja (a także USA i Wielka Brytania) podpisała z Ukrainą umowę gwarantującą jej nienaruszalność granic i bezpieczeństwo? W zamian za to Ukraina zrezygnowała ze statusu mocarstwa atomowego (przecież Ukraina miała trzeci co do wielkości potencjał jądrowy na świecie!). Putin naruszył to memorandum, kradnąc Krym. Za co otrzymał sankcje od dwóch pozostałych stron memorandum. A USA i Wielka Brytania były zobowiązane na mocy memorandum do wysłania swoich wojsk na Ukrainę w ramach pomocy. Ależ oni się bali! Innymi słowy, jeszcze w 2014 roku nie chcieli iść z nami na wojnę. Co oznacza, że nikt też nie zamierzał nas zaatakować! I jak dotąd żaden inny kraj nie wysłał na Ukrainę wojsk w ramach pomocy. Dlaczego więc twierdzisz, że jesteśmy w stanie wojny z NATO? Ukraina nie ma nic wspólnego z Nato! USA pomaga Ukrainie w ramach tego memorandum z 1994 roku! Ponieważ zostały naruszone międzynarodowe gwarancje bezpieczeństwa.
  • 1
  • Odpowiedz