Wpis z mikrobloga

@brutal_paranoia: Jeżeli chorobowe zaczęło się w czasie trwania umowy to być może pracodawca nie może Cię zwolnić. Ale nie wiem, czy dotyczy to też osób zatrudnionych na czas określony. W takim przypadku regularnie odbywają się badania i rozmowy w celu Twojego powrotu do pracy. Po dwóch latach pracodawca jest zwolniony z obowiązku opłacania Cię i przechodzisz pod opiekę UWV. Przy czym UWV już wcześniej nadzoruje proces i upewnia się, że obydwie
@brutal_paranoia: jeżeli chorujesz to pracodawca nie może Cię zwolnić. Ale. Jeżeli w trakcie choroby kończy Ci się umowa (masz na umowie konkretną datę jej zakończenia) to pracodawca może jej nie przedłużać. Ale że jesteś nadal chora, to pieniądze będziesz dostawać bezpośrednio od UWV i to już od nich zależy jak długo itp. Pamiętaj że musisz im zgłaszać też każdy wyjazd poza Holandię, inaczej mogą po prostu zerwać płatność.
@KORraN: zobaczę czy mam payslips jutro, jak nie to będę dzwonić, uwierzcie że to może być kolosalny stres dla kogoś wrażliwego. Jak nie będzie € na papierku to zadzwonię, po wzięciu leków od psychiatry co mi je dal, właściwie nie jestem pewna z jakiego powodu, ja #!$%@?
@wojciech_s: dostałam epizod i potem maila o zakończeniu kontraktu i wyżej wymieniony e-mail. Problem w tym że to wałkarska agencja i nie wierzę, że będą płacić gladko, dlatego się boje, że będę musieć z nimi rozmawiać... ale z tego co wiem to chyba mi się należy 300~ tygodniowo za nagle napady nieświadomości i utraty kontroli nad swoim cialem, nawet jak na głupiej agencji. A mam ludzi, którzy chcą mi pomóc, tylko