Wpis z mikrobloga

Youtuberzy, influ reklamują kawe gbs.
Kawa ogólnie powoduje uzależnienie od niej.
W korpo widziałem, że niektórzy przez 8h pili po 4/5 kubków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

by poczuć moc oraz aromat płynący z Angel’s Touch, potrzebujesz jedynie 5 gramów kawy! Taka ilość zawiera około 264 miligramów kofeiny, co odpowiada 3 puszkom napoju energetycznego, 5 filiżankom tradycyjnej kawy lub 8 puszkom napoju typu Cola. A jak smakuje! Trudno o drugą tak wyjątkową kawę jak Angel’s Touch. Gdy już ją spróbujesz, wszystkie inne odejdą w niepamięć!

Dla dorosłej osoby bezpieczna dawka kofeiny to poniżej 300 mg na dobę. Powyżej 500 mg jest już uznawane za przedawkowanie. Zaś powyżej 2000 mg – za zatrucie kofeiną: powoduje m.in. silne pobudzenie, rozkojarzenie, uderzenia gorąca, zawroty głowy, drgawki, bezsenność.


Myślicie, że na jednej kawce ktoś skończy?
Że wypije rano jedną i tyle? To trzeba mieć samokontrolę.
Ja w tatry na początku szlaku brałem 200g to klepało prawie cały dzień jak zło ( ͡ ͜ʖ ͡)

#!$%@? pewnie ekstraktu z guarany i masz 264mg.
Do tego zero kcal bo pewnie odtłuszczona czyli też niezły niezdrowy wybór.

#kawa #gbs #zdrowie
DrumBass - Youtuberzy, influ reklamują kawe gbs. 
Kawa ogólnie powoduje uzależnienie...

źródło: comment_1663708279oK4gNZbOO7LMSgOdIYQuLk.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DrumBass: a ile ma kalorii zwykłą kawa dzbanie? Jak nie dowalisz mleka i cukru to nic.
A co do kofeiny i uzależnienia od niej. Najpierw 250mg będzie klepać jak zło, a potem coraz słabiej i będzie trzeba pić częściej. Mnie po detoksie kofeinowym przy 75 kg wagi 100 mg trzepie dobrze.
  • Odpowiedz
@gonzo91: dzbanie? co tak agresywnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) przestań już tyle kawki pić, bo w chooj agresywny jestes.

Jak nie dowalisz mleka i cukru to nic. no tak pije kawę, alę nie mam odtłuszczonej

poczytaj sobie czy lepsze jest mleko np. 2% czy odtłuszczone gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No właśnie dlatego ja kofeine w tabletkach/guarane wybieram w przypadku bardzo ciężkiego wysiłku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DrumBass:

Do tego zero kcal bo pewnie odtłuszczona czyli też niezły niezdrowy wybór


A jak ma być kawa? Kawa ma jest zawsze zero. Dodanie mleka to twoja opcja.
Kawa instant to zwykła kawa (z ziaren) tylko woda z niej jest odparowana.
Co do wartości mleka to nie o tym piszesz w pierwszym poście. Jasne, że z tłuszczem zdrowsza, bo witaminy w tłuszczu są właśnie rozpuszczone.
  • Odpowiedz
@gonzo91: Nie wiem odparowana? Dla mnie kawa rozpuszczalna kojarzy się z porównaniem zupki chińskiej do zupy ugotowanej(nie instant). Oczywiscie z gówno składników można ugotować gówno zupę i można kupić zupe instant zajebistą bez oleju palmowego. Nie wiem, może się mysle ale rozpuszczalne smakują jak gówno i są gównem xDale na pewno jest roznica miedzy kawą nescafe instant np. i biedronka cafe dor
  • Odpowiedz