Wpis z mikrobloga

@Anthermil: sprry, wprowadziłem cię w bład, konsolidacja piastowska to miała miejsce w średniowieczu jak utworzono państwo Polskie cytuje

Państwo polskie powstało w wyniku konsolidacji i zjednoczenia ziem zamieszkanych już od V wieku przez Słowian. Na terenach późniejszego państwa Piastów (między Wisłą a Odrą, Bałtykiem a Karpatami) zamieszkiwali: Polanie (nad Warta i Notecią), Wiślanie (nad górną Wisłą), Pomorzanie, Mazowszanie (nad środkową Wisłą), liczne plemiona śląskie (Opolanie nad górną Odrą, Bobrzanie, Ślężanie
  • Odpowiedz
@RotflCopter: Nie chce ci nic mówić, ale te granice są od prawie 80 lat xD Co oznacza zdanie:

"Rosja będzie maczać palce w naszej konsolidacji piastowskiej" i jak je wyrazić po ludzku? Przecież to nie ma sensu, gość nie wytrzymał i musiał sobie wymyślić buzzworda, bo by nie wyrobił xD
  • Odpowiedz
Nie chce ci nic mówić, ale te granice są od prawie 80 lat xD


@Anthermil: no i co z tego, że od 80 lat? Tym bardziej na dobre wpisały się w nasze życie i polityke. Poważne dyskusje to nie tylko trzęsienie bieżączką, ale też wypowiadanie oczywistości o których zapominamy
  • Odpowiedz
"Rosja będzie maczać palce w naszej konsolidacji piastowskiej" i jak je wyrazić po ludzku? Przecież to nie ma sensu, gość nie wytrzymał i musiał sobie wymyślić buzzworda, bo by nie wyrobił xD


@Anthermil: akurat tutaj się zgadzam z Tobą, może coś miał na myśli, ale spadł z rowerka nie umiejąc tego powiedzieć prostszymi słowami ergo nie miało to sensu
  • Odpowiedz
@Anthermil: jak chcesz wyśmiewać Bartosiaka to dawaj w postach właśnie całe zdanie a najlepiej też dwa poprzednie zdania i dwa następne. Zgadzam się, że czasami wypowie taką głupote, ale proporcje ciekawych informacji do głupot nadal stawiają go w top 10 moich ulubionych felietonistów
  • Odpowiedz
@RotflCopter: Ja uważam, że termin konsolidacja piastowska jest nieuprawniony. Konsoliduje to się ziemie, które się niedawno zdobyło, a nie takie, które leżą w granicach Polski od 80 lat, a część z nich to najbogatsze regiony Polski (via dolny śląsk). Po za tym nikt nie posługuje się tym terminem poza Bartosiakiem xD

Popatrz na godzinę postu. Jestem przeziębiony i przespałem jakąś godzinę. Nie wymagaj zbyt wiele xD
  • Odpowiedz
@Anthermil: właśnie oglądam, trzeba by mu zalożyć bartosiak bingo czy coś xD
- straszenie wojną, najlepiej atomową - checked
- bo my w stratedżienfjuczer już dawno... - checked
- mapy mentalne - jeszcze jak
a dopiero 30min obejrzałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Anthermil: możesz przeczytać jego książkę "Rzeczpospolita między morzem a lądem" tam termin ten jest wyjaśniony w całych rozdziałach na kilkudziesięciu stronach. W olbrzymim skrócie chodzi i zbudowanie komunikacji do centrum Polski która będzie służyć Polsce a nie to co mamy czyli komunikacja wschód zachód która służyła najpierw Rosji a potem Niemcom (UE). konkretne przykłady takiej komunikacji wschód zachód to gazociąg jamalski czy system autostrad w Polsce (patrz zdjęcie).
M.....3 - @Anthermil: możesz przeczytać jego książkę "Rzeczpospolita między morzem a ...

źródło: comment_1663656235yURDJEFkfdNQulgWURsab8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Anthermil: nie wiem czy wiesz ale np CPK to pomysł właśnie Bartosiaka również opisany w tej książce. Jest przykładem wlasnie takiej komunikacji do rdzenia państwa polskiego. Gdy projekt wystartował to PiS zrobił go prezesem tego przedswiewziecia i gdy mówił, że Niemcy, Rosja będą się takiej konsolidacji przeciwstawiać to popierał to właśnie przykładami z okresu gdy był prezesem CPK.
  • Odpowiedz