Wpis z mikrobloga

Polecacie jakieś #gry, w których teoretycznie od początku mamy dostęp do całej mapy, ale do niektórych lokacji można dostać się dopiero po odblokowaniu jakichś skilli? Podoba mi się ten koncept, parę lat temu grałem w shadow complex i tam mi się to spodobało, teraz ogrywam #hollowknight i też jest w pyte
  • 8
@krolik1337: jeśli chodzi o metroidvanie to pierwsza i najlepsza - castlevania symphony of the night, po latach powstał jeszcze bloodstained - ritual of the night (ci sami twórcy), dodatkowo polecam blasphemous, salt and sanctuary, momodorę i oczywiscie dark souls ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kimtchie: okazało się że HK nie skończyłem, byłem na jakichś 80% i mi się zastój zrobił, ale postaram się dokończyć XD po poszukiwaniach czegoś podobnego kupiłem obie części Oriego bo było na promce wtedy, więc czeka w kolejce ( ͡ ͜ʖ ͡)
@krolik1337: Ograłeś tego HK? Ze starych gier to była wersja gameboyowa Shaman Kinga w postaci metroidvani oraz moja stara perełka Guardian Legend na NESa. Jeszcze obowiązkowo Legend of Zelda Link to the Past. Ogólnie motyw z dostępem do mapy i fajne historie/światy to domena Final Fantasy i serii Tales. Polecam Tales of Eternia i FF I + VII. Na GBA też jest Lunar Legend. Świetna gierka.