Wpis z mikrobloga

#grybezpradu własnie stał się moim ukochanym tagiem :D Ostatnio zaczęłam recenzować gry planszowe na www.boardgamegirl.pl i serdecznie zapraszam. Po za tym na pierwszy ogień polecam Osadników z Catanu (najnowszą edycję, lepsze pionki według mnie w porównaniu do starej edycji)

Ilość graczy 2-4, jednak wiele dodatków umożliwi nam rozszerzenie rozgrywki do 6 graczy oraz jej znaczne urozmaicenie.

Proste zasady, plansza zmieniająca się co każdą rozgrywkę i świetna interakcja między graczami przy handlowaniu towarami :D

Gra na ok. 60 min.

#gryplanszowe #planszowki
źródło: comment_LoHJ2gPzuvle4raJiaA3KTj0Yz71icd9.jpg
  • 32
@MrVilq: @okraska: Gram i średnio polecam. Kolega posiada i początkowo oboje byliśmy zachwyceni tą grą, ale losowość jest tutaj zbyt duża. Statystyka daje ciała i po prostu żadna strategia na dłuższą metę się nie sprawdza, bo i tak wszystko zależy od rzutu kostkami.
@Sarpens: no tak, losowość jest duża ;) pamiętam jak grałem w to kiedyś na PC na starych czasów podstawówki, zawsze chciałem mieć pełną wersję, a miałem tylko demo z Cd-action ;d
@Sarpens: Zgadzam się ;) Jednak grę chciałam polecić ze względu na to, że to typowy klasyk oraz fakt, czasami kostki nie podejdą tak jak trzeba i ta losowość, ale z pomocą przychodzi handel i w więcej niż dwie osoby naprawdę może wywiązać się niezła interakcja.
@Sarpens: ja grałem w dwa - Żeglarzy, który ogromnie mnie irytuje, bo część scenariuszy wprowadza jeszcze większą losowość - zasłonięte pola na planszy, albo trafiłeś pole z surowcami i jest bosko, albo wodę i jesteś w dupie. Za to wyżej wymienione "Miasta i rycerze"( czy tam Barbarzyńcy, nie pamiętam) to już zupełnie inna bajka. Kombinowanie, karty umiejętności, duża rotacja graczy na pierwszym miejscu, nowe typy budowli, możliwość zamiany numerów na planszy,
@vakarena: oczywiście, że są lepsze. Jedną z moich ulubionych jest Claustrophobia. ;) Jednak mam to szczęście, że zawsze znajdzie się kilka chętnych osób na granie i przeważnie trzeba ogarniać gry 6osobowe. ;)
@okraska: można zagrać, ale mechanika jest stworzona pod co najmniej 3 , bo podstawą gry jest handel, a w wypadku 2 osób to nie zadziała tak jak powinno. dlatego ja tego w ogóle nie widzę. A K2 jest bardzo fajne, od 1 do bodajże 6 osób, myślę, że powinno Ci się spodobać, trochę negatywnej interakcji, proste zasady, brak kooperacji :P

@Sarpens: mam wrażenie , że chyba Ci to już pisałem,
@okraska : uuu, board game girl na wykopie! :D Robinsona polecam serdecznie, najlepszy coop ever. Niesamowicie mocno odczuwalny klimat, wiele dróg do zwycięstwa, dobry poziom trudności, świetna hybryda gry optymalizacyjnej z grą przygodową! Jeśli grasz w Krakowie, to mogę wytłumaczyć, bo jednak minus to masa drobnych reguł, o których łatwo zapomnieć.
Tak czy siak - Robinsona polecam :) Moja druga "poważna" planszówka, gram w nią już prawie rok i nadal jestem pod wrażeniem. Powodzenia na recenzjach!
@Mrboo: Przeczytałem oczywiście :) Mogę powiedzieć, że zagrałem raz kampanię z dodatku i dodaje nowej miodności robinsonowi, 5 nowych scenariuszy w jednej super historii Plus nowa postać, nowe wydarzenia, super! Polecam zakup