Wpis z mikrobloga

@Sultanat_Muszelki: bo to wina Tuska, mogli jakiś program ogarnąć aby wygrać a nie tylko gadać że nie będzie na to i na tamto. PiS wygrał rozdawnictwem, na co po nie miało pomysłu. Jak się nie ma pomysłu to się przegrywa i właśnie to jest wina Tuska, że zostawił tu po bez pomysłu.
A wina Brukseli jest przestrzeganie swoich ustaw (nie zawsze dobrych czy korzystnych dla wszystkich) ale przestrzeganie.
  • Odpowiedz
@Sultanat_Muszelki: wykopki jak zwykle, bez pojęcia.
- tylko w ostatnich dwóch latach moc zainstalowana w fotowoltaice się podwoiła. To jest przyduszanie? XD
- 60 mld z ETS wpadło w ciągu ostatnich 2 lat. Jaką elektrownie można zbudować w takim czasie? Ano żadnej. Najszybciej buduje się węgiel i gaz, 6 lat. Obecnie w budowie jest kilka jednostek.
- inwestycję w rodzime wydobycie nie jest możliwe przez przepisy Unii i wymaga zgody Brukseli.
  • Odpowiedz
Bruksela ma od dawna jasna politykę klimatyczną, o której było wiadomo od dawna.


Likwidować węgiel i atom i zastąpić go rosyjskim gazem, który był ujęty w taksonomii i Bruksela do niego doplacala.

Problem w tym że najpierw Polska ja ignorowała


Całe szczęście że ignorowała, dzięki temu teraz mamy 2-4 razy tańszy prąd niż zachód.

i przejadala pieniądze na transformację, a teraz beczy że jest poszkodowana.


XDDDD
Jakie pieniądze? Transformacja to koszt 2
  • Odpowiedz
Likwidować węgiel i atom i zastąpić go rosyjskim gazem, który był ujęty w taksonomii i Bruksela do niego doplacala.


@lagi_mozgu: Likwidować Rosyjski węgiel i zastąpić go OZE.

- tylko w ostatnich dwóch latach moc zainstalowana w fotowoltaice się podwoiła. To jest przyduszanie? XD


@lagi_mozgu: Przyduszeniem jest ograniczenie mozliwości przyłączenia i obciecie dopłat do fotowoltaiki i zmiana sposobu rozliczenia na mniej korzystny, bo sieć przesyłowa nie wyrabia. Nie wyrabia, ponieważ nie
  • Odpowiedz
@venividi: Przygotowałem już obszerne odpowiedzi na dwa argumenty tego pachołka, ale w pewnym momencie stwierdziłem, że nie będę marnował czasu na takiego dzbana i komentarz skasowałem... Dzięki, że Ci się chciało.

@ArtyzmPoszczepienny: Tobie też dzięki :)
  • Odpowiedz
wykopki jak zwykle, bez pojęcia.

- tylko w ostatnich dwóch latach moc zainstalowana w fotowoltaice się podwoiła. To jest przyduszanie? XD


Tak, zablokowali wzrost mocy w fotowoltaice bo nie inwestowali kasy z ETS w sieci przesyłowe.

- 60 mld z ETS wpadło w ciągu ostatnich 2 lat. Jaką elektrownie można zbudować w takim czasie? Ano żadnej. Najszybciej buduje się węgiel i gaz, 6 lat. Obecnie w budowie jest kilka jednostek.


Po pierwsze
  • Odpowiedz
Bruksela ma od dawna jasna politykę klimatyczną, o której było wiadomo od dawna.


@venividi: Dokładnie, ta polityka to było jawne i otwarcie głoszone energetyczne samobójstwo a kolejne rządy ignorowały problem zamiast z nim walczyć lub opuścić ten kołchoz.
  • Odpowiedz
inwestycję w rodzime wydobycie nie jest możliwe przez przepisy Unii i wymaga zgody Brukseli. Oczywiście zgody nie ma. Ostatnie zamknięcie koplń miało miejsce w 2015 za rządów Ewy Kopacz. No ale to oczywiście wina pis.


Ehh pisowcu, bajki opowiadaj na zjazdach swojej partii. PiS zamyka kopalnie również. To pewnie wina PO, że muszą zamykać.

- podwój import węgla z Rosji. No jak to się mogło stać, że jak PO zamknęło kopalnie przed
  • Odpowiedz
Likwidować Rosyjski węgiel i zastąpić go OZE


Po pierwsze to w elektrowniach nie pali się rosyjskim weglem tylko polskim. Rosyjski był sprowadzany przez prywatne firmy i palony w piecach i ciepłowniach.

Po drugie OZE nie działa bez gazu, a gaz jest z Rosji. Także likwodacja węgla prowadzi do uzależnienia od gazu i od rosji. Dlatego Niemcy jako lider OZE budowały Nord Stramy.

Przyduszeniem jest ograniczenie mozliwości przyłączenia i obciecie dopłat do fotowoltaiki
  • Odpowiedz
No jak to? Zbrodniczy putinowski reżim, mordujący prezydenta tysiąclecia był jedynym dostępnym miejscem do zakupu węgla? Ciekawe dlaczego teraz jakoś kupujemy go z innych źródeł.


Rząd nie kupował węgla z Rosji, robiły to prywatne firmy. Za cła, embarga i taryfy handlowe odpowiada Bruksela. Nie było embarga na węgiel z Rosji aż do wojny, wiec kazdy mógł go importować.

nie dość, że nie ma wiatraków, to nie ma elektrowni, które mogłyby je kompensować.
  • Odpowiedz
Po pierwsze to w elektrowniach nie pali się rosyjskim weglem tylko polskim.


@lagi_mozgu: A co Ty głąbie sądzisz że ja google nie mam?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Bartoszewski-Spolki-Skarbu-Panstwa-wyeksportowaly-w-tym-roku-1-5-mln-ton-wegla-ktorego-nam-brakuje-8380766.html

Spółki Skarbu Państwa wyeksportowały w tym roku 1,5 mln ton węgla, którego nam brakuje; a w latach 2017 - 2021 zaimportowały prawie 5 mln ton węgla rosyjskiego


Nawet Sasin przyznawał, że SSP importowałt węgiel Rosyjski.

Reszty mi się nie chce weryfkować, skoro kłamiesz juz na samym początku.
  • Odpowiedz