Wpis z mikrobloga

Hej, mam regulatory pokojowe i nowy piec viessman w-111. Na regulatorze ustawilem wyzsza termperature zeby przetestowac co i jak, czy dziala ale na piecu opcja ogrzewania jest "off". Zacząłem się zastanawiac czy powinienem na piecu ustawic jakas temperature? Nie moge dac poprostu "on". Instalator nic nie mowil wiec pewnie nie musze nic robic, a
jestem poprostu przewrazliwiony, z racji ze przede mna pierwsza zima w nowym miejscu ;). Moze ktos rozwieje moje obawy?
#viessmann
  • 3
@delyr: na piecu masz temperaturę wody jaką zapodaje na grzejniki. Im wyższą ustawisz tym szybciej pomieszczenia się nagrzeją i termostat w pokoju wyłączy. Chyba, że masz grzanie 24h na okrągło wtedy lepiej ustawić mniej np. u mnie wtedy zimą jest 40 stopni na wodę.
aką zapodaje na grzejniki. Im wyższą ustawisz tym szybciej pomieszczenia się nagrzeją i termostat w pokoju wyłączy. Chyba, że masz grzanie 24h na okrągło wtedy le


@outsidre: mam podłogówkę, na rozdzielaczu jest listwa podlaczona do regulatorow w kazdym pokoju. Na tych regulatorach jest temperatura obecna i zadana (jak temperatura obecna spadnie ponizej zadanej to piec powinien sie wlaczyc). Ustawilem testowo troche wyzsza temperature ale na piecu nie ma pojawia sie zadna