Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jako że ban to napiszę z anonimowych.
Na moim przykładzie dentystycznym pokaże wam jak często to co piszą ludzie jest oderwane od rzeczywistości i jak trzeba brać dużą poprawkę na to co wypisują inni na wykopie jak i ogólnie w Internecie. Od dawna trwa tutaj licytacja ile to kosztuje teraz leczenie zębów i kwoty podawane to wręcz często absurd. Sam się naczytałem i byłem dosyć przerażony bo po wielu latach bez dentysty pojawiły się problemy, ubytki, próchnica i co najgorsze ból. Z tego co można było przeczytać to nie wiem czy by mi zdolności kredytowej wystarczyło na leczenie i czy zwykły kredyt by dał radę czy bym musiał brać na to hipoteczny xD. A tymczasem w swojej małej miejscowości w Polsce B znalazłem dentystę leczącego od lat który mi porobił wypełnienia za 150-200 zł w zależności od zęba a za kanałowe płaciłem 550-650 również w zależności od zęba. Chodziłem od początku września co 2-3 dni bo trochę było do robienia i wczoraj już leczenie na szczęście zakończone. Nawet osobę na minimalnej stać na takie leczenie a tymczasem ciekawe ile ludzi zniechęcili tacy wypisywacze głupot o leczeniu kanałowym za 3000 za ząb i wypełnieniach po 1000 zł. Dlatego zawsze trzeba sprawdzać samemu porównywać, szukać i brać dużą poprawkę na to co wypisują inni.
#stomatologia #dentysta #zeby

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63270a51ca83b03f26753ac3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 18
OP: @Shyvana: Niby dlaczego? Leczyłem to u dentysty który leczy dłużej niż ja żyję, całe miasteczko u niego się leczy i żyje i ma się dobrze. Nikt nie narzeka, pewnie dlatego że nikt tu nie czyta głupot z obecnej wiedzy medycznej że jedyne dobre leczenie to za miliony.
@SkrytyZolw: Metoda z zatruciem a na następnej wizycie wypełnienie kanałów i później odbudowa zęba na koniec sprawdzenie RTG i jak jest
OP: @SkrytyZolw: I co w tym złego? Mam 23 lata i ostatnio u dentysty byłem chyba jeszcze w podstawowce. Lata nic nie robiłem, teraz mam wyleczone za ileś lat znowu pójdę a jak kiedyś się już nie da i o ile dożyje to proteza. Pytanie ile osób zniechęciło takie smętne gadanie że leczenie zęba kanałowo czy wypełnienie jest drogie i tym samym wcale nie leczyli i zostali bez zębów choć
Lata nic nie robiłem, teraz mam wyleczone za ileś lat znowu pójdę


@AnonimoweMirkoWyznania: choćby to, że nie nauczył cię dlaczego należy chodzić na regularne kontrole co 6 miesięcy. Za parę lat to pójdziesz usunąć część zębów.

a jak kiedyś się już nie da i o ile dożyje to proteza.


A nie lepiej mieć swoje własne zęby do końca życia?
OP: @SkrytyZolw: Przecież właśnie po to teraz udałem się na leczenie bo po wielu latach trochę się posypało więc musiałem naprawić. Teraz mam zrobione i jest ok, nawet orzechy dzisiaj gryzłem i nic. A jak za parę lat znowu będzie problem to znowu będę pół miesiąca chodził. Po co mam co pół roku niby chodzić? Mam ciekawsze rzeczy do roboty niż zamieszkanie u dentysty. Ładnym naciagactwem to pachnie. A później
@AnonimoweMirkoWyznania:

A jak za parę lat znowu będzie problem to znowu będę pół miesiąca chodził.


Ale rozumiesz, że kepiej wyłapywać nieprawidłowości zanim się całkiem #!$%@?? Zatem konieczne są regularne kontrole, a co ważniejsze regularne higienizacje (skaling oraz piaskowanie).
OP: @affairz: Jesteś właśnie idealnym przykładem osoby o której pisałem w moim głównym wpisie. Nie rozumiesz, że wielu ludzi albo będzie leczyć tanio albo wcale i w końcu wyrwie. Więc tłumacze że lepiej leczyć tak jak opisałem i mieć swoje zęby do 50 roku życia niż wyrwać w wieku 30 i proteza. A co do nowotworu to w Polsce i tak z reguły przy naszej opiece zdrowotnej umierasz, czy się
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie, nie w Warszawie. Tak jest dla ludzi, którzy troszczą się o swoje zdrowie, a nie są ignorantami.

Poza tym wykazuje kompletny brak logiki w twoim myśleniu. Zadaj sobie pytanie co ma więcej sensu - profilaktyka czy leczenie jak się kompletnie wszystko posypie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)