Wpis z mikrobloga

#masaz #fizjoterapia #kark
Mam spięty cały kark z tym że jedna strona(lewa) bardziej przez co mam pochyloną głowę kilka stopni w lewo. Gdzie lepiej chodzić do fizjo czy na masaż leczniczy, chce kilka wizyt żeby przyspiszyć unormowanie tego. Teraz robie zestaw ćwiczeń rozciągających od fizjo ale wolno idzie, a spięty kark przeszkadza mi w pracy. Poleci ktoś kogoś w #wroclaw
  • 5
@simpsonphile: kiedys moja rozowa chodzila do chiropaty, ktory pomogl jej w walce z bolami kregoslupa.
Gosc przyjmowal przy amabasdzie niemiec na Podwalu.
Tylko ona do niego wbila z rezonansem i przeswietleniem i on na tej podstawie czynil swoje magiczne cuda.

Ja mialem osobiscie watpliwosci i dla mnie smierdzialo to szarlataneria, ale gosc ma tytul naukowy w temacie i raczej byl dosc rozsadnie podchodzacym do sprawy gosciem. Nic nie obiecywal, nie mamil
@simpsonphile: na spiety kark najgorsze co mozesz robic to rozciaganie. Zrozumcie, ze 90 % przypadkow napiecie miesnia wynika z jego nadmiernego rozciagniecia badz slabosci. Zwlaszcza jesli chodzi o miesnie karku i mowa tu glownie o gornym czworobocznym. Nie dosc,ze caly czas musi walczyc z sila grawitacji by utrzymac barki w odpowiedniej pozycji to rowniez musi kontrowac tak potezne miesnie jak najszerszy grzbietu, miesnie klatki piersiowej, rownolegloboczne, itd ... Dlatego tak wiele