Wpis z mikrobloga

POTĘŻNA CZERWONA LINIA – epizod drugi

To aż niewiarygodne, ale po raz kolejny rynek odbił się niemal w punkt z linii trendu, pozwolił na realizację zlecenia z ostatniego wpisu i runął formacją „kamienia w wodę”. Trudno o lepsze potwierdzenie trendu spadkowego niż taka regularność zachowań. Cofnięcie przy okazji zaczęło dopełniać kolejną podażową układankę, w której losy kupujących rysują się bardzo ciężko.

Niedźwiedzi układ dobrze widać w cenach zamknięcia wykresu dziennego. Cały spadek z tego roku zaczyna zamykać się w gigantycznym trójkącie (czerwone linie ciągłe). Kurs jest nad dolnym ograniczeniem, ale niewiele brakuje do wybicia. Skrajny zasięg formacji to okolice 10175 punktów, a bardzo ostrożny to środek projektowanego kanału (różowe przerywane), czyli 11795.
Jak pod to można zagrać, napiszę w kolejnym akapicie, bo wcześniej trzeba przerzucić się na chwilę na tygodniówkę. Tam znowu wraca koślawa formacja RGR opisywana już w końcówce czerwca. Obecnie jednak jesteśmy po cofnięciu do linii szyi i powrocie do zjazdu. Zasięg teoretyczny to 10873,5.
Myśląc o zagrywce, trzeba szukać jakiegoś „triggera” na krótszym interwale i dobrze do tego się nada H4. Tam od początku lipca rysuje się coś w kształcie kolejnego RGR choć w układzie kontynuacyjnym, a zgodnie z kanonami spadkowa H&S to nie tylko formacja odwrócenia, ale często występuje jako przystanek przed dalszymi spadkami. Można próbować wejścia przy 12640, SL 12860 i TP1 11800 i TP2 11340. Biorąc pod uwagę ilość wsparć po drodze, droga będzie raczej wyboista.

Osobiście w ubiegłym tygodniu nadal utrzymałem pozycję z sierpnia, choć nadzieję na jej ocalenie miałem niemal zerowe. Pozycję intra zagrałem jedną, wejścia ustawiłem zgodnie z wpisem, czyli 13560, tuż przed danymi zmodyfikowałem na 13552,5. Z pozycji wyciągnąłem jednak ledwie 223 punkty, bo byłem na tyle ucieszony i zaskoczony utrzymaniem sierpniowego shorta, że nie wysiedziałem na nowej S do planowanego TP. Szczerze powiedziawszy nie sądziłem, że coś tak precyzyjnego jak sierpniowe wejście na S na linii trendu uda się powtórzyć, ale rynek czasem okazuje łaskę pokazując przy okazji, że trzeba sporo determinacji i wiary by jednak wysiedzieć na wcześniej zaplanowanych przez siebie ruchach.

Historia wpisów po sznurku
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia 21 sierpnia
28 sierpnia 4 września 11 września

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
DJ007 - POTĘŻNA CZERWONA LINIA – epizod drugi

To aż niewiarygodne, ale po raz kole...

źródło: comment_1663501709JGZDQOc1wuwMCUlOGsewxc.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@Trader2137: Rynek jest przed poważnym problemem nie tylko w kwestii energetycznej, bo oraz więcej kupujących jest pod wodą i może się z tego zrobić duża podaż. 3 i 5 letni posiadacze DAXa zaczynają powoli nurkować.

Zwroty z DAX
Roczny zwrot: -18,60%
2 letni zwrot: -3,89%
3 letni zwrot: +2,92%
5 letni zwrot: +1,45%
  • Odpowiedz