Wpis z mikrobloga

Chyba zdecyduję się na zakup alkomatu. Długo dojrzewałem do tej decyzji, aż w końcu dojrzałem. Przetrzepałem cały temat na elektrodzie i udało mi się wywnioskować że ten:

http://alkopatrol.pl/pl/p/Alkomat-DA-7100/74

model w podobnej klasie cenowej jest najlepszy. Oczywiście jeśli będziemy postępować z nim ostrożnie i nie spalimy sensora przy pierwszym użyciu. ;_;

Powiedzcie mireczki, miał ktoś z Was do czynienia z tym modelem/ewentualnie z tą firmą? A może ktoś poleci coś innego? W zasadzie głównie zależy mi na dokładności pomiaru.

#alkomaty #cokupic
  • 16
Jest #!$%@? dokładny. Sprawdzony z policyjnymi. Warto dopłacić. Jest szybki, długo żyje na bateriach. Tylko przed zakupem poproś o nr seryjny i sprawdż jego oryginalność na stronie
@bartoneczek: tak. Mam paru kumpli policjantów i miałem dostęp do tego co wożą w radiowozie. Zweryfikowany też na komendzie na stacjonarnym na 3 osobach. Błąd wynosił max 0,02 promila. Do tego AL9000 /9000L jest praktycznie nieczuły na "naplucie alkoholu". Inne mogą wymagać częstej kalibracji
@bartoneczek: co prawda ja się najadłem strachu bo numeru seryjnego nie było na liście, ale miał hologram oraz u przedstawiciela sentech sprawdzają legalność oraz przeprowadzają darmową kalibrację (szczegóły na podanej stronie) okazało się, że jest oryginalny ;)
@bzyq81: wiesz co, ten gość który handluje na elektrodzie sprzedał już tego od groma i wydaje się zaufanym sprzedawcą. Ewentualnie może po prostu zamówię na tej stronie alkotester.pl, z tym że tam nie ma roku kalibracji gratis.