Wpis z mikrobloga

Pewnego dnia socjalista zapukał do drzwi rolnika i zaprosił go do wstąpienia do lokalnej partii socjalistycznej. Nie wiedząc, co to takiego ten socjalizm, rolnik poprosił o przykład zachowania socjalistycznego. Socjalista zaczął wyjaśniać:

- Jeżeli masz krowę, to każdy we wsi może dostać trochę mleka, która ona ci daje. Nazywamy to dzieleniem się majątkiem.

- Brzmi nieźle – pokiwał rolnik.

- A jeżeli masz owcę – mówił dalej socjalista – to każdy w wiosce może korzystać z wełny.

- Bardzo dobrze – stwierdził. – Ten socjalizm nawet mi się podoba!

- To świetnie – ucieszył się socjalista, wierząc, że zwerbował nowego wyznawcę swojej idei. – I jeżeli masz kurę, to wszyscy dzielą się jajkami.

- Co?! – wrzasnął rolnik. – To okropne. Wynoś się pan stąd i zabieraj swoje socjalistyczne idee!!

- Ale … ale … – jąkał się socjalista. – Nie rozumiem. Nie przeszkadzało panu dzielenie się mlekiem i wełną. Dlaczego nie chce się pan dzielić jajkami?

- Bo nie mam ani krowy, ani owcy – warknął rolnik. – Ale mam kurę.

#bekazlewactwa ##!$%@? #niewiemczybyloaledobre
  • 12
  • Odpowiedz
@archlinuxuser: Ogólnie z IQ to nie jest taka prosta sprawa. Pokaż mi jakiegoś światowej sławy biznesmena, który zrobił duży biznes mając IQ powyżej przeciętnej - jest ich bardzo mało albo w cale (ja takich nie znam). Ogólnie chodzi o to, że mając duże IQ jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że masz upośledzone inne zdolności (kontakt z ludźmi, heurystyki zachowań społecznych itp). Często wysoki IQ idzie w parze z zespołem aspergera, więc zdolności
  • Odpowiedz
Pokaż mi jakiegoś światowej sławy biznesmena, który zrobił duży biznes mając IQ powyżej przeciętnej - jest ich bardzo mało albo w cale


@Walec: Większość.

Z tego co pamiętam, optymalne IQ dla sukcesu w życiu zostało oszacowane na około ~125.
  • Odpowiedz