Wpis z mikrobloga

Takie płytki z telewizorów i monitorów kineskopowych to przydają się na coś? Bo niby to zbieram, ale jeszcze nie znalazłem zastosowania prócz wyciągania kondensatorów i innych rzeczy z nich x) Może ktoś takich rzeczy szuka, da się to gdzieś opylić oprócz oczywiście skupu złomu jak do tej pory? Te których nie rozlutowywałem powinny nawet działać. Jakieś sugestie?

#biedatech #telewizory #crt #kineskop #elektronika #retro
DonRzoncy - Takie płytki z telewizorów i monitorów kineskopowych to przydają się na c...

źródło: comment_1663431253wwOMgSennnlIKOi8YAl0fk.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: jedynie radiatory się przydają jeśli coś dłubiesz w elektronice. Kondensatory pewnie dawno wyschnięte, reszta drobnicy tak tania, że szkoda czasu i prądu na rozlutowanie
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: No radiatory to zawsze zostawiam jeśli dochodzi do rozwałki. Albo idą na alu, zależy. Niby tak ale jak czasem coś trzeba a do najbliższego elektronicznego który oferuje coś więcej niż AGD masz 20km to już nie tak tanio x)
  • Odpowiedz
@MOSS-FETT: Nie będę robił jak ostatni żul i opalał. Jak nie miałem na żarcie to tak robiłem, teraz to mam typa co bierze i z izolacją tylko taniej. Ktoś to oddzieli ekologiczniej x)

@slavoy: Ok, dzięki, to będę to wycinał brzeszczotem naokoło razem z płytką żeby nie uszkodzić przy rozlutowaniu i rzucał do kartonu. Może komuś się przyda zanim zacznie na tyle przeszkadzać że wypieprzę xD

@redorbiter: Najs!
  • Odpowiedz
ale jak czasem coś trzeba a do najbliższego elektronicznego który oferuje coś więcej niż AGD masz 20km to już nie tak tanio x)


@DonRzoncy: Sam trzymam tych płyt pełno bo "przyda się" ale prawda jest taka, że to początki zbieractwa i śmieć. Prawie nigdy nie ma tam tego co akurat trzeba i kończy się na zamawianiu elementów z allegro.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Tak, no to trochę podpada pod jednostkę chorobową ale jestem w stanie iść na kompromis jak trzeba i czasem wywalić coś zupełnie dobrego i nawet mi potrzebnego gdy brakuje miejsca. Np. jutro jadę wypieprzyć parę drzwi i maskę z klapą do malucha 1 serii na złom. Robię miejsce na drzewo na zimę więc trudno, bywa x) Nie zbieram też dosłownie wszystkiego, jedynie rzeczy które mają przynajmniej minimalną wartość użyteczną lub
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: no i po kilku takich paczkach, gdzie dobierzesz parę rzeczy żeby uzbierało się do smarta, wychodzi, że masz bardziej użyteczną bazę nowych elementów niż ze złomu elektronicznego.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Na tyle co ja się w elektronikę bawię to jeszcze długo zejdzie zanim taką nową bazę stworzę :) Ale wtedy sprzedam te płytki na złom i się zwróci trochę kosztów tych nowych elementów, więc na razie niech leżą x)

  • Odpowiedz
@DonRzoncy: Nie złomuj tej klapy, sprzedaj tu w Polsce
Z tą diodą to chyba rezystancja wewnętrzna ogniwa robi Ci za "driver"

@ZaQ_1: Też mam całe płyty główne od telewizorów CRT, nie wiem po co. Ale kiedyś będzie trzeba zreanimować taki telewizor i nie będzie czym, a ja będę miał. Tak sobie tłumaczę...
  • Odpowiedz
@dos_badass: No nie :( koło 2007 włączyłem 1, ale momentalnie się odbiłem. Więc nie wiem co to x(

@6182: I tak była pordzywiała cała, a po drugie nie mam miejsca na to..

Z tą diodą to chyba rezystancja wewnętrzna ogniwa robi Ci za "driver"

Możliwe, choć je zmieniam co jakiś czas wszystkie 4, więc chyba bym trafił takie co potrafią upalić. Pomaga też pewnie to że dioda jest zamontowana na
  • Odpowiedz