Wpis z mikrobloga

#apple
#iphone
#macbook
W jaki sposób przenosicie zdjęcia z iPhone na Maca? Chcę by fotki były w oryginalnym formacie HEIC i w 16:9. Testowałem każde rozwiązanie i każde jest #!$%@?. Gdy chcę przenieść fotki przez iCloud:
- Funkcja „eksportuj” zmienia format na JPEG i zdjęcia zajmują dużo więcej, przy trochę gorszej jakości
- Funkcja „eksportuj z zachowaniem oryginału” pozostawia zdjęcia w HEIC, ale wszystkie zdjęcia są w 4:3 (mimo ustawienia jako 16:9) i portrety nie są portretami. Zamiast nich są zwykłe zdjęcia, bez rozmazania tła
- Airdrop z iPhone do Macbooka daje pożądany efekt (16:9, Heic, portrety są portretami), ale tutaj pojawia się kolejny problem. Gdy chcę przenieść więcej zdjęć to zazwyczaj w połowie mi przerwie pobieranie XD. Czy da się to jakoś ogarnąć? iPhone 12 + MacBook Air m1, ale w sumie to chyba bez znaczenia
  • 12
@Zsan: dokładnie tak, to samo. Przy przeglądaniu zdjęć na Macu te zdjęcia są w 16:9 ale gdy zaznaczę tą opcję: "importuj niezmodyfikowane oryginały" to pobrane zdjęcie jest w 4:3
@nortonas: Nie wiem czy zrozumiałeś. Tryb 16:9 na iPhone nie powiększa obszaru na fotce tylko przycina gotową fotkę zrobioną w 4:3 do 16:9. Jak chcesz mieć fotki 16:9 po eksporcie to sobie musisz poprzycinać dłuższe boki, bo eksportujesz oryginały.