Wpis z mikrobloga

Po sprzedaniu iphone 11 który mi nie pasował szukam telefonu do najlepiej 1200zł, co można wziąć dobrego do tej kwoty? Może być używany, musi być #android waga poniżej 190g oraz przekątna ekranu nie większa niż 6.50cali chociaż wiem, że w dzisiejszych czasach ciężko o mały telefon. Dużo podróżuję, więc fajnie jakby cykał dobre fotki, nie zacinał się (na obecnym huawei p20lite wykop laguje gdy wchodzę w znalezisko z dużą ilością komentarzy).

Najbardziej jestem zapatrzony w samsunga #s10 lub s10e z allegro ale nie wiem czy to dobry pomysł kupować model który nie dostanie aktualizacji do androida 13. A S20 słyszałem, że to krok wstecz wobec s10. Znajomy mi polecił mi #realme Gt master ale w mgsm w komentarzach wyczytałem, że to fon do gierek, ma problemy z aparatem i sam nie wiem co o tym myśleć.

Jakieś propozycje?

#smartfon
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dtkb: między 1,5k a 2,2k jest dziura jeżeli chodzi o sensowne modele według mnie i tu nie wiem czy bym nie wolał norda 2 za 1,2k, a za resztę kupić bitcoinow ;)
  • Odpowiedz
@OgolnieRzeczBioracGeneralnie: Nigdy bym nie wpadł na pomysł, na torrenty na telefonie. Chyba ze o aplikacje Ci chodzi? Teoretycznie można odblokować iOS, ale wtedy nie masz „ostatniej” lub więcej aktualizacji zabezpieczeń. Ale jeśli chodzi o appki z torrentow, to chyba aż taka cebula nie jesteś? Przecież to są opłaty rzędu paru, parunastu złotych za app. Poza tym, jakoś bym się wahał, instalować apk z torrentow, obok apk banku, paypala czy maila. Ale
  • Odpowiedz
@tomhc: Żadnych aplikacji, głównie seriale i filmy i to przeważnie stare, takie których nie ma na żadnym VODzie. Ale ogólnie to iphone 11 był moim pierwszym z systemem iOS, był dla mnie kompletnie nieintuicyjny, wiadomo pewnie z czasem bym się przyzwyczaił ale pierwsze wrażenie było słabe. Nie pasował mi także kształt smartfona, jakiś taki szerszy niż inne telefony i źle siedział w mojej małej dłoni.
  • Odpowiedz
@OgolnieRzeczBioracGeneralnie: Zobacz sobie jeszcze Xiaomi 11 Lite 5G NE (wyświetlacz 6.55 cala, ale tylko 158g)
i jeżeli mógłbyś trochę dołożyć to może gdzieś byś dorwał OnePlus Nord 2 za ~1300zł

Polecam tu sobie poustawiać na czym Ci zależy https://www.kimovil.com/en/compare-smartphones chociaż ceny tam traktuj bardzo orientacyjnie bo czasami bardzo odbiegają od polskiego rynku. Jak możesz kupić używany to szukaj modeli popularnych, takich co jest ich dużo na allegro/OLX bo wtedy znacznie łatwiej
  • Odpowiedz
Znajomy mi polecił mi #realme Gt master ale w mgsm w komentarzach wyczytałem, że to fon do gierek, ma problemy z aparatem i sam nie wiem co o tym myśleć.


@OgolnieRzeczBioracGeneralnie: i jakie to niby problemy? obecnie wszystkim zrobisz zdjęcie
z xiaomi (i poco) daj sobie spokój, bo szybko znienawidzisz androida i wrócisz do ios
  • Odpowiedz