Wpis z mikrobloga

@michael_: Mam takie ciary gdy ten moment wchodzi, że głowa mała...

@vshila: Też uważam, że to najlepsza płyta. Chociaż nie poznałem jeszcze do końca wszystkich, ale kawałki z tej to istny majstersztyk pod względem słów i muzyki.
  • Odpowiedz
@Krupier: sluchales live'y Republiki? to co sie dzieje w 'Nie pytaj o Polske' z koncertu 'Bez pradu' przechodzi ludzkie pojecie... Pod koniec targaja mna takie emocje, ze to szok.
  • Odpowiedz
@michael_: Mam tę płytę (niestety tylko empeczy), kocham ten kawałek. : ) Ale kolekcja się powiększa, w Paczkomacie czeka na mnie Obywatel GC - Tak! Tak! #!$%@?łem się i zamówiłem bo nie szło znaleźć tego na necie. ;p
  • Odpowiedz
@Krupier: jakis czas temu pojawila sie reedycja tej plyty i jest dolaczony do niej tomik wierszy Ciechowskiego - 'Wokol niej', swietna sprawa :D. pozostaje mi zyczyc dlugiego seansu z Obywatelem i jego Republika. :)
  • Odpowiedz
@michael_: Kurde, to nie wiedziałem, zamówiłem zwykłą. ;/ No trudno, pewnie domówię jak się znów #!$%@?ę. ;p Jak tak poznaję Republikę i Grześka to stwierdzam, że to chyba najlepsza polska kapela ever.
  • Odpowiedz
@Krupier: spróbuj tez Obywatela Swiata, ale nie oglądaj filmu, bo sie rozczarujesz :) Tak Tak mam nawet na winylu, piękna płyta. Świetny jest tez występ w Kongresowej, chyba w '88.
  • Odpowiedz
@vshila: Mam Obywatela Świata, ale jeszcze nie wgłębiałem się tak mocno. Póki co zakochałem się w Siódmej Pieczęci, większość piosenek idealnie wkomponowuje się w moją obecną sytuację.

Cały czas mam nadzieję, że położę się kiedyś jeszcze raz przy pewnej osobie i z dumą puszczę "Tu jestem w niebie"...
  • Odpowiedz
@Krupier: płyta jest głownie o jego rozstaniu z Potocką, raczej tego nie żałował, a Tu jestem w niebie jest o jego sytuacji z następna partnerką. Kontynuacja całej historii to Republika Marzeń.
  • Odpowiedz
@michael_: Za pierwszym przesłuchiwaniem tej płyty też właśnie na Tobie Wybaczam się zatrzymałem, przestałem robić co tam robiłem i tylko zataczałem się w pięknie tego kawałka.
  • Odpowiedz