Wpis z mikrobloga

Ta zima będzie okresem próby dla Europy. Zachód bardzo lubi mówić o prawach człowieka i wartościach które rzekomo są dla nas ważne. Obecnie na Ukrainie te wartości są łamane. Putin uważa nas za ludzi słabych i myśli, że nasze społeczeństwa mu ulegną, jeśli zakręci nam gaz. Będziemy mieli okazje przekonać się, czy ma racje. W istocie jednak musimy być też świadomi pragmatycznych konsekwencji ponownego zniesienia sankcji i zrezygnowania ze wsparcia dla Ukrainy. Rosja, jeśli zajmie Ukrainę będzie w stanie zagrozić bezpośrednio Polsce i innym krajom NATO na wschodniej flance. Po zdjęciu sankcji odbuduje swój potencjał i widząc, że Europa znowu mu uległa może być wstanie zaatakować i nas. Dlatego trzeba dobić kacapów póki jest na to okazja, bo potem może być za późno. Słaba Rosja natomiast zawsze była i jest, i będzie w naszym interesie.

#wojna #ukraina #rosja #geopolityka
Al-3_x - Ta zima będzie okresem próby dla Europy. Zachód bardzo lubi mówić o prawach ...

źródło: comment_1663306900qzNzWK4qxZTKd78MVEcFlJ.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Al-3_x: nikt nie zmięknie - zima będzie jak przez ostatnie 10 lat, ciepła i deszczowa z max miesiącem mrozów (ofc pismaki zrobią wtedy jazdę jakiej jeszcze nie widzieliśmy "APOKALIPSA ŚNIEGOWA CZY ZAMARZNIEMY [PILNE]")
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: No i co, myślisz że jak komuś się nie udało kupić ekogroszku to będzie tak siedział przez całą zimę? Wsadzi ruszt, kupi trochę drewna, nawet starych mebli (nie pochwalam ale takie sytuacje będą) i będzie czymś tam palił, nie będzie miał mega ciepło ale też nie zamarźnie. Poza tym w naszym klimacie rzadko są mrozy, raczej jest koło zera, więc w nawet kompletnie nieogrzewanym domu będzie +8-10 stopni. Mieliśmy nieocieplony
  • Odpowiedz
i siedzisz cały czas w piwnicy i pilnujesz, żeby go nie zagotować i ręcznie przełączasz pompy obiegowe żeby raz zagrzac kaloryfery, a raz CWU ? tylko jak je bedziesz przełączać skoro sa podpiete do sterownika który jest wyłączony ?


@WiesniakzPowolania: Ja nie wiem jak ta ludzkość przetrwała do tej pory bez sterowników. Normalnie chodzisz i podkładasz do pieca jakiś czas, a dopływem powietrza pilnujesz żeby się nie zagotowało. No ewentualnie możesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Al-3_x: >Rosja jeśli zajmie Ukrainę

NO tak średnio jej idzie bym powiedział, od pół roku jest tylko codzienne #!$%@?, jak to JUŻ TERAZ ZARAZ NATYCHMIAST MAJĄ BROŃ ZDOLNĄ PRZEROBIĆ UKRAIŃCÓW NA PLAZMĘ. Tylko jakoś jej kurde nie widać XD
Także byłbym spokojny, bo ruskie klapać pyskiem umieją znakomicie, ale konkretów 0.
  • Odpowiedz
współczesne instalacje grzewcze xD


@WiesniakzPowolania: Ekogroszek i współczesne instalacje grzewcze XD
Mam pompę ciepła i cały dom na podłogówce. To jest współczesna instalacja grzewcza a nie targanie worków z węglem i popiołu XD

Jak wyłaczysz sterownik to nie działają pompy.


To odłącz je od sterownika i załącz żeby chodziły cały czas. U mnie w piecu na ekogroszek była całkowicie niezależna pompa. Ale widzę że wolisz jednak zamarznąć niż trochę pomyśleć, to
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Jakoś ja i setki tysięcy innych ludzi przetrwali do tej pory mieszkając w domach opalanych drewnem... Chaty czasami 200-300 metrów, o takich wymysłach jak ocieplanie domu styropianem czy sterowniki do pieca nikt wtedy nie słyszał i jakoś mieliśmy po 24 stopnie w domach.

Wolisz marznąć i robić z siebie ofiarę - twój wybór.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: Mówimy o sytuacji awaryjnej, jak jesteś w dupie czy tam w tym jeziorze to jakoś trzeba sobie radzić a nie narzekać. Ja bym sobie na twoim miejscu zamontowała na przykład kilka jednostek klimy do grzania a rozpalała na ruszcie jak jest się w domu.
  • Odpowiedz